Haberler

Filistinli öğrenciden Müslümanlara çağrı: 'Filistin hepimizin, boykot yapmalıyız'

Güncelleme:

Kırıkkale'de üniversite öğrencileri ve akademisyenler, İsrail'in Gazze'deki sivillere yönelik yaptığı saldırılara tepki gösterdi. Filistinli üniversite öğrencisi Yosra A Mater, boykot çağrısında bulunarak Filistin'in tüm Müslümanlara ait olduğunu vurguladı.

Filistinli öğrenciden Müslümanlara çağrı: "Filistin hepimizin, boykot yapmalıyız"

KIRIKKALE - Kırıkkale'de üniversite öğrencileri ve akademisyenler, İsrail'in Gazze'deki sivillere yönelik yaptığı saldırılara tepki gösterdi. Eylemde konuşan Filistinli üniversite öğrencisi Yosra A Mater, "Dua önemli bir şey ama en azından da boykot yapmalıyız. Bazen diyorlar 'Sizin ülkeniz siz savaşın.' Orası kutsal bir yer, tüm Müslümanlara ait ve denizden nehre kadar" dedi.

Kırıkkale'de üniversite öğrencileri ve akademisyenlerden oluşan topluluk, Gazze'deki soykırıma dikkat çekmek ve İsrail'in saldırılarını kınayan bir eylem yaptı. Pankartlar taşıyan öğrenciler, Filistinlilere destek mesajı verdi. Filistin'de ölen Müslümanlar için de Kur'an-ı Kerim okundu, dualar edildi.

Üniversitenin Fizik bölümünde doktora eğitimi gören Filistinli kadın Yosra A Mater (31), İHA muhabirine, Filistin'in tüm Müslümanların olduğunu belirtti.

"Orası kutsal bir yer, tüm Müslümanlara ait"

İsrail ürünlerinin boykot yapılmasına dikkat çeken Mater, "Elimizden gelen bir şey yok. Dua önemli bir şey ama en azından da boykot yapmalıyız. Çevremizdekileri bilinçlendirmek istiyoruz. Filistin denizden nehre kadar. Tüm yer bize ait. Sadece Filistinliler değil, bütün Müslümanlar sorumlu. Bazen diyorlar 'Sizin ülkeniz siz savaşın.' Orası kutsal bir yer, tüm Müslümanlara ait ve denizden nehre kadar. Sadece Gazze değil, çok önemli bir şey. O yanlış düşünceleri düzeltmemiz lazım" dedi.

Filistin'de yaşayan ailesi ile sıklıkla görüşemediğini anlatan Mater, "Aileme ulaşabiliyorum ama çok az görüşüyorum. Her gün görüşemiyorum. Bazı zamanlar ulaşmıyorum 10-11 gün haber alamıyorum. Ama en son haber aldığımda onlar iyilerdi. İnşallah da iyi kalacaklar" ifadesini kullandı.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Kırıkkale Filistin İsrail Gazze Yerel Politika Güncel Haberler

Sergen Yalçın, tüm dünyanın ayakta alkışladığı Arda Güler'e demediğini bırakmadı

Sergen Yalçın, tüm dünyanın ayakta alkışladığı Arda Güler'e demediğini bırakmadı

Ayşe Ateş ölüm tehdidini duyurup içişleri ve adalet bakanlarına çağrı yaptı: Geleni görmüyor musunuz?

Ayşe Ateş ölüm tehdidini duyurup içişleri ve adalet bakanlarına çağrı yaptı: Geleni görmüyor musunuz?

Devlet hastanesinin tuvaletine gizli kamera yerleştirmişti! Evinde ölü bulundu

Devlet hastanesinin tuvaletine gizli kamera yerleştirmişti! Evinde ölü bulundu

Bakmadan Geçme

20 Haziran İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 20 Haziran 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 20 Haziran Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 20 Haziran Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 20 Haziran Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 20 Haziran İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 20 Haziran Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! 21 Haziran Cuma 2024 Günlük Burç Yorumları! AŞK, EVLİLİK, SAĞLIK, KARİYER burç yorumları! 21 Haziran burç yorumları nedir? İskoçya İsviçre maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) İskoçya İsviçre maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? İskoçya İsviçre maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SONUCU! İskoçya İsviçre maçı ne oldu? İskoçya İsviçre maçı CANLI izle! (EURO 2024) İskoçya İsviçre EURO 2024 maçını hangi kanal veriyor, şifresiz nereden izlenir? Almanya Macaristan maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Almanya Macaristan maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Almanya Macaristan maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SONUCU! Almanya Macaristan maçı ne oldu? 19-20 Haziran Akaryakıt Fiyatları: Benzine ve motorine indirim veya zam var mı? 19-20 Haziran hava bugün ve yarın nasıl olacak? HAVA DURUMU! İstanbul'da yarın hava nasıl olacak, yağış var mı?
Batman Hasankeyf'te bazı bölgeler geçici güvenlik bölgesi ilan edildi! Girişler kapatıldı

Batman Hasankeyf'te bazı bölgeler geçici güvenlik bölgesi ilan edildi! Girişler kapatıldı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title