Başkan Ataç'ın Belçika Temasları - Haberler
Haberi Paylaş

Başkan Ataç'ın Belçika Temasları

İhlas Haber Ajansı - Yerel
Başkan Ataç'ın Belçika Temasları

Eskişehir Tepebaşı Belediye Başkanı Dt.

Eskişehir Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, Belediye Başkanları Sözleşmesi'ne imza atmak için gittiği Belçika'da yaşayan Türk kanaat önderleri, dernek yöneticileri ve vatandaşlarla bir araya geldi.

Başkan Ataç'ın Belçika'da ilk durağı Gent şehri oldu. Burada işadamları, Mesut Uçar, Seydi Çiftçi'den Gent şehrinin tarihi ve turistik yerleri hakkında bilgi alan Ataç, daha sonra Gent Belediye Başkan Yardımcısı Resul Tapmaz'ın misafiri oldu. Başkan Ataç burada gece düzenlenen ve 5 bin kişinin katıldığı gece maratonuna davet edilerek startı izledi.

Ataç'ın bir sonraki durağı Belçika'daki aktif kuruluşlar içerisinde saygın bir yer edinen Avrupa Türkiye Emirdağlılar Platformu (ATEP) oldu. ATEP Başkanı Metin Edeer, yöneticilerden Tuncer Sarı, Fakı Edeer, Gültekin Işıklar, Şükrü Sağlam'ın yanı sıra işadamları Mesut Uçar, Muzaffer Güler'in katıldığı ATEP kahvaltılı toplantısı oldukça samimi bir ortamda gerçekleşti.

Başkan Ataç, Belediye Başkanları Sözleşmesi'ne imza attıktan sonra Saint Josse Belediye Başkanı Emir Kır'ı ve Schaerbeek Belediye Başkan Yardımcısı Sadık Köksal'ı makamında ziyaret ederek proje ortaklıkları konusunda fikir alış verişinde bulundu. Görüşmeler Saint Josse Belediye Başkanı Emir Kır'ın 5 Temmuz'daki Eskişehir ziyaretiyle sürdürülecek.

Ataç'ın son durağı ise Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Avrupa Birliği Temsilciliği oldu Ataç. Burada da CHP Avrupa Birliği Temsilcisi Kader Sevinç ile bir araya gelirken görüşmenin konusu Türkiye'de son haftalarda yaşanan gelişmeler oldu.

Belçika ziyareti hakkında bir değerlendirme yapan Ataç, gurbette yaşayan Türk dostları ziyaret etmekten büyük mutluluk duyduğunu belirterek, "Dostlarımızın hem örgütlenme, hem de politik manada Belçika parlamentosunda ve Belediyelerdeki başarılarını Eskişehir'den takip ediyordum. Zaman zaman Eskişehir'e yaptıkları ziyaretlerde kendileri ile de tanışma fırsatlarımız olmuştu. Yıllardır burayı hep ziyaret etmek istiyordum. Avrupa Parlamentosu'ndaki ziyaretimiz de buna vesile oldu." şeklinde konuştu. - ESKİŞEHİR

İhlas Haber Ajansı / Yerel

Eskişehir, Tepebaşı, Belçika, Gent, Yerel, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title