Üç Farklı Noktada Yıkım Çalışması

Üç Farklı Noktada Yıkım Çalışması

Bursa İnegöl'de İnegöl'ü yaşanabilir modern bir kent olarak geleceğe taşımak için birçok önemli projeyi hayata geçiren ve bu kapsamda ilçenin yaşam kalitesini arttırmaya öncülük eden İnegöl Belediyesi; şehrin farklı noktalarında yer alan ve trafik düzenine engel olan 3 ayrı yapının yıkımını gerçekleştirdi.

Üç Farklı Noktada Yıkım Çalışması

Konuyla ilgili açıklama yapan İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş, "İlçemizin birçok noktasında gerçekleştirdiğimiz yıkım çalışmaları ile de İnegöl'ümüzün ferah bir hal almasını sağlıyoruz."dedi.

Yapılan yıkımlara ilişkin bir açıklamada bulunan İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş, İlk yıkımın 1. etap çevre yolu çalışmaları kapsamında planlanan Hocaköy yolu üzerinde bulunan bir çiftlik olduğunu belirtti.

Çiftliğin çevreyolu üzerindeki Hocaköy Kavşağına giden yolu daralttığını söyleyen Başkan Aktaş, "bu çiftlik binası yol güzergâhında kaldığı için Fen İşlerine bağlı ekiplerimizce yıkılmıştır. Bu yıkım esnasında çiftlik sahibi vatandaşımızı mağdur etmedik. Çiftlik sahibinin tarlasını arsa vasfına dönüştürerek bedelsiz telkin sağladık. Yani, anlaşma sağlayarak yıkımı gerçekleştirdik. Bu yıkım ile Çevre yolu üzerindeki Hocaköy kavşağından şehir içi gidiş-gelişleri büyük oranda rahatlayacaktır. Yol genişleyeceği için de olası trafik kazalarının ününe geçilecektir. Buranın yol düzenleme çalışmalarını da önümüzdeki günlerde yapacağız" dedi.

İkinci olarak Osmaniye Mahallesi Atalar Sokakta bulunun 236 m2'lik bir ahşap binanın yıkımını gerçekleştirdiklerini belirten Başkan Aktaş, binamızı yol güzergâhında kalması sebebiyle yıkıldığını söyledi.

Hak sahibine de Belediye mülkiyetinde bulunan Kemalpaşa Mahallesi Ocakbaşı Sokak civarında 2 adet olmak üzere toplam 350 m2'lik arsa verdiklerini söyleyen Aktaş, bu yıkım sonucu Atalar Sokak ile Yeşil Köprü Sokağın arasındaki engeli kaldırıp iki sokak arasında geçiş sağladıklarını belirtti.

Başkan Aktaş; üçüncü yıkımında Osmaniye Mahallesindeki Salkım Söğüt Sokağı ile Çavuş Sokak arasına engel teşkil eden ve imar planında yolda kalan 597 m2 büyüklüğe sahip müstakil bir evde gerçekleştirildiğini belirtti.

Yıkımın meclis kararı ile yer sahibine Ağaç İşleri Bölümünde 750 m2 büyüklüğündeki 3 adet sanayi parselini vermek sureti ve Encümenden Mali İndam kararı çıkarmak sureti ile gerçekleştirildiğini belirtti.

"Yıkımlar esnasında hem mahalle sakinlerine hem de yıkımı gerçekleştiren çalışanlarımıza her hangi bir olumsuz durumla karşılaşmamaları için tüm önlemleri alıyoruz" diyen Başkan Aktaş, itfaiye vasıtasıyla yıkılacak binaya sürekli, su tutarak mahalle sakinlerini olumsuz etkileyecek tozun önüne geçtiklerini, vatandaşlarımızdan yıkımlarla alakalı duyarlılık beklediklerini söyledi.

İlçenin birçok noktasında gerçekleştirilen yıkım çalışmaları ile İnegöl'ün ferah bir hal almasını sağladıklarını belirten Başkan Aktaş, "yeni sokaklar açıyor, çıkmaz sokaklarımızı çıkar hale getiriyoruz. Böylelikle iki yol, iki sokak yâda iki farklı mahalle arasındaki engelleri kaldırıyoruz. Yıkım çalışmalarını yaparken de vatandaşlarımızı kesinlikle mağdur etmiyoruz" dedi.