Türkiye Voleybol Erkekler 1. Ligi 4'lü Final 2. Kademe Maçları

Adana'da Oynanan Türkiye Voleybol Erkekler 1. Ligi 4'lü Final 2. Kademe İkinci Gün Maçlarında Fenerbahçe ile Halk Bankası Üzüldü, Arkasspor ile İstanbul Büyükşehir Belediyespor İse Sevindi.

Türkiye Voleybol Erkekler 1. Ligi 4'lü Final 2. Kademe Maçları

Adana'da oynanan Türkiye Voleybol Erkekler 1. Ligi 4'lü Final 2. Kademe ikinci gün maçlarında Fenerbahçe ile Halk Bankası üzüldü, Arkasspor ile İstanbul Büyükşehir Belediyespor ise sevindi.

Yüreğir Spor Salonu'nda oynanan ve Voleybol Federasyon Başkanı Erol Ünal Karabıyık'ın da izlediği karşılaşmalarda Fenerbahçe, mutlak galibiyet için çıktığı karşılaşmada İstanbul Büyükşehir Belediyespor'a şok bir skorla 3-0 mağlup olarak taraftarlarını hayal kırıklığına uğrattı. Karşılaşmanın ilk iki setini 19-25 ve 21-25 kaybeden Fenerbahçe, son sette direnmesine rağmen 29-31'lik skorla maçı 3-0 kaybederken, İstanbul Büyükşehir Belediyespor ise salondan mutlu ayrıldı.

Fenerbahçe Antrenörü Tunç Tunçel, aldıkları beklenmedik yenilgi nedeniyle Sarı-lacivertli camiadan özür dilerken, son maçta Arkasspor'u yenerek prestijlerini kurtaracaklarını söyledi. Sarı-lacivertli oyuncular da, mağlubiyete rağmen kendilerini yalnız bırakmayan taraftarlarıyla salon dışında kucaklaştı.

Günün ikinci maçında Arkasspor, büyük seyirci desteğini arkasına alarak başladığı maçta Halk Bankası karşısında 22-25 ve 19-25'lik skorlarla 2-0 mağlup duruma düştü. Maçı bırakmayan Arkas, 25-17 ve 27-25'lik sonuçlarla skoru 2-2 yaptı. Son setteki stresten 15-13 galip çıkan Arkas, şampiyonluğa bir adım daha yaklaştı. Karşılaşmanın son setinde Arkasspor ile Halk Bankası oyuncuları arasında yaşanan gerginlik hakemlerin araya girmesiyle önlendi.

Arkasspor Antrenörü Fernando Munos, Halk Bankası'nın sezonun en iyi oyununu kendilerine karşı oynadığı için zorlandıklarını belirterek, yarınki İstanbul Büyükşehir Belediyespor maçını da kazanarak şampiyonluk kupasını kazanacaklarını söyledi.

(DF-İK-MEF-S)

Kaynak: İHA