Tigana: '3 Puanı Kazandığımız İçin Mutluyuz'

Tigana: '3 Puanı Kazandığımız İçin Mutluyuz'

Beşiktaş Teknik Direktörü Jean Tigana, Kayseri Erciyesspor'u 1-0 Yendikleri Maçın Ardından Çok İyi Bir Takıma Karşı Oynadıklarını ve Aldıkları 3 Puan İçin Mutlu Olduklarını Söyledi.

Tigana: '3 Puanı Kazandığımız İçin Mutluyuz'

Beşiktaş Teknik Direktörü Jean Tigana, Kayseri Erciyesspor'u 1-0 yendikleri maçın ardından çok iyi bir takıma karşı oynadıklarını ve aldıkları 3 puan için mutlu olduklarını söyledi.

Tigana, Kayseri Erciyesspor'un çok iyi organize olduğunu ifade ederek, ''Bize alan bırakmadılar. Bu maçı ve 3 puanı kazandığımız için mutluyuz. Oyuncularıma sabırlı olmalarını söyledim. Bir duran toptan golü bulduk. Aslında duran toplardan hep biz gol yiyorduk'' diye konuştu.

Birçok oyuncularını sakatlık nedeniyle kaybettiklerini belirten Tigana, Mustafa Doğan'ın kas sorunu yaşadığını, Koray'ın omuzunda, Burak'ın da kolunda problemi olduğunu ifade ederek, milli maç nedeniyle verilen aranın kendilerine iyi geleceğini kaydetti.

Maçın sonlarında iyi organize olamadıklarını belirten Tigana, ''Ama pozisyon da vermedik. Bilhassa topu koşturmaya çalıştık. Bir daha söylüyorum, bugün çok iyi bir takıma karşı oynadık'' şeklinde konuştu.

Beşiktaş'ın son maçlarda zorlandığının hatırlatılması üzerine Fransız teknik adam, ''Bobo olmayınca ileride biraz güç kaybettik. Onun dışında oyunu kurarken ve paslaşırken kötü değildik'' dedi.

Tigana, çekişmeli bir ligin yaşandığını ifade ederek, ''Geçen seneye oranla ilerleme kaydediyoruz. Takımın yüzde 60'a yakınını yeniledik. Geçen sene evimizde sorun yaşıyorduk, şimdi de evimizde kazanıyoruz, dışarıda yeterli performans gösteremiyoruz. Dışarıda da kazanırsak, Fenerbahçe ile mücadelemizi sürdürürüz'' diye konuştu.

Kayseri Erciyesspor Teknik Direktörü Bülent Korkmaz ise Beşiktaş karşısında iyi mücadele ettiklerini belirterek, ''Takımımı tebrik ediyorum. Verilen taktik disipline harfiyle uydular. Bir karambolden gol yedik. Bu da futbolun içinde olan şeyler. Beşiktaş'a da başarılar diliyorum'' dedi.