Sapanca'dan Kısa Kısa

Sapanca'dan Kısa Kısa
Anadolu Ajansı - Haberler | Yerel

"Sapanca Kaymakamı Azcan, Sivil Savunma Arama ve Kurtarma Birlik Müdürlüğünü ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Sapanca Kaymakamı Gökhan Azcan, ilçede faaliyet gösteren sivil savunma arama ve kurtarma birlik müdürlüğünü ziyaret etti.

Sivil Savunma Müdürlüğü Arama Kurtarma Birliği Müdürü Oktay Kurbanoğlu, Kaymakam Azcan'a müdürlüğün faaliyetleri, personel durumu, birliğin sorumluluk bölgeleri ve bölgelerde meydana gelebilecek olaylara müdahale şekilleri hakkında bilgi verdi.

Görevlerinin olay ve saldırılara karşı halkın can ve mal kaybının en az seviyeye indirilmesi olduğunu belirten Kurbanoğlu, olası bir durumda birlik olarak hayati önem taşıyan her türlü resmi ve özel tesis ve kuruluşların korunması ve faaliyetlerinin devamını sağlayacak iyileştirme yapılmasının görevleri olduğunu söyledi.

Okul Aile Birliği'nden Kaymakam Azcan'a ziyaret

Gazipaşa İlkokulu Okul Aile Birliği Başkan ve Üyeleri Sapanca Kaymakamı Gökhan Azcan'ı makamında ziyaret etti.

Ziyarette, Birlik Başkanı Osman Şükrü Memi okul ve mahalle ile ilgili de bir takım öneriler ve sorunları dile getirildi.

Memi,  "Gazipaşa ilkokulunda mevcut 800 civarında öğrencimiz mevcut. Mahallemizde öğrenci sayımız çok yüksek. Kentsel Dönüşüm Projesi'nin uygulanacağı bölgede okul için ayrılmış 5.5 dönümlük bir alan mevcut. Bu alana bir ortaokul yapılması gerek" dedi.

Belediye tarafından güzel çalışmalar yapıldığını ancak hep beraber daha fazla gayret gösterilmesi gerektiğini ifade eden Memi, sözlerini şöyle tamamladı:

"Özellikle çocuklar konusunda daha hassas olup, onların rahatça girip çıkabilecekleri sosyal-kültürel yönden zengin, özel becerilerini geliştirebilecekleri alanların sayılarının artırılması gerek. Bu konulara karşı toplum olarak da daha hassas davranmamız önemli. Dolmuş seferleriyle ilgili de bir takım problemlerimiz var. Sorunların detayı ile ilgili Sapanca Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu Başkanı Osman Kubilay ile görüşüldüğünde, konuları hassasiyet ile takip ederek çözümle ilgili çalışmaları yapacaklarına inanıyoruz" - Sakarya

Kaynak: Anadolu Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title