Katledilen Suriyeli Kadının Eşi: Katillerle Her Gün Yemeğimizi Paylaşırdık - Haberler
Haberi Paylaş

Katledilen Suriyeli Kadının Eşi: Katillerle Her Gün Yemeğimizi Paylaşırdık

Haberler.com - Haberler | 3. Sayfa

Sakarya'da öldürülen Suriyeli hamile kadının eşi El-Rahmun, "Türk halkı bizim kardeşimizdir. Bize hep kardeşçe yaklaştılar. Katillerle de aramızda husumet yoktu. Her gün yemeğimizi paylaşırdık." dedi.

Sakarya'nın Kaynarca ilçesindeki ormanlık alanda tecavüze uğradıktan sonra, 10 aylık bebeği ve karnındaki yavrusu ile öldürülen Suriyeli Emani el-Rahmun'un eşi Halid El-Rahmun, acı olaya ilişkin İdlib'in Maaret en-Numan ilçesindeki Cibale köyünde konuştu.

"KATİLLERLE ARAMIZDA HUSUMET YOKTU"

Sadece eşinin ve bebeğinin kıyafetlerini alarak Suriye'ye geri döneceğini açıklayan El-Rahmun; Türklerin kendilerine kardeşçe yaklaştığını, eşinin katilleriyle de aralarında husumet olmadığını söyleyerek, "Katillerle de aramızda bir husumet yoktu. Her gün yemeğimizi paylaşırdık" ifadesini kullandı.

EVİNİ GÖRMEYE DAYANAMIYOR, SURİYE'YE DÖNECEK

Oldukça bitkin olduğu gözlenen el-Rahmun, Sakarya'daki evini görmeye dayanamayacağını, sadece eşinin ve bebeğinin kıyafetlerini alarak, Suriye'ye geri döneceğini söyledi.

"CEZA İNDİRİMİ ALMAK İÇİN HUSUMET VARMIŞ GİBİ DAVRANIYORLAR"

Ailenin avukatı Cihat Gökdemir de, "Cinayet zanlılarıyla öldürülen kadının eşi arasında husumet yok. Birileri onlara akıl vermiş olacak ki zanlılar, ceza indirimi almak için varmış gibi konuşuyor" diye konuştu.

"İLÇEDE YAŞAYANLAR VE AİLE KISAS İSTİYOR"

Gökdemir " Türkiye'de yapılan bazı haberler, öldürülen kadının ailesi ve eşinin ailesi arasında sorun çıkardı. İlçede yaşayanlar ve aile kısas istiyor. Ancak Türk Ceza Kanunu'nda böyle bir ceza bulunmuyor. Noter aracılığı ile vekalet aldık.Türkiye'deki yasal süreci takip edeceğiz" dedi.

Sakarya'nın Kaynarca ilçesinde Suriyeli 9 aylık hamile kadının tecavüze uğradıktan sonra 10 aylık çocuğu ile birlikte başlarına taşla vurularak öldürülmüştü.

Haberler.com - Son Dakika Haberleri

Kaynarca, Sakarya, Türkiye, İdlib, 3. Sayfa, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title