Özel Öğrenciler Barida Hotels'de Konakladı

Özel Öğrenciler Barida Hotels'de Konakladı

Özel Öğrenciler Barida Hotels'de Konakladı
Bültenler - Haberler | Güncel

"Özel Öğrenciler Güller Diyarında Doğayla Buluşuyor." Projesinde yer alan, Türkiye'nin çeşitli illerinden Ortopedik engelli lise öğrencileri Barida Hotels'de buluştular.

Isparta'nın doğal alanlarında doğa eğitimi alacak olan öğrenciler botanik, yaban hayatı, jeoloji, peyzaj gibi etkinliklerin yanı sıra kilden süs eşyası yapımı, yüzme, ebru sanatı ve at binme gibi sosyal etkinliklere katılacaklar. Bir doğa harikası olan, Isparta'nın Sütçüler İlçesi Yazılı Kanyon'da bir gece kamp tecrübesi yaşayacaklar.

Bunun yanı sıra Gölcük, Kovada Gölü, Atabey At çiftliği, Eğirdir ve Eğirdir'in Barla ilçesine bağlı Boyalı Köy'ünü ziyaret edecekler.

Profesör'den Öğretim Görevlisine kadar, SDÜ akademislenlerinin katkılarıyla TÜBİTAK kapsamında düzenlenen bu projenin kahramanları Barida Hotels'de konakladılar. Otelin engelliler adına düşünülüp yapılmış olmasından dolayı kendilerinin çok memnun kaldıklarını dile getiren proje yetkilileri keyifle, programlarının diğer günlerdeki devamı için otelden ayrıldılar.

Kaynak: Bültenler

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title