Osman Solakoğlu Toplum Hizmet Ödülü Sahibi Fatih Sami Şahin'e Başkandan Tebrik

Osman Solakoğlu Basketbolla Topluma Hizmet Ödülü'ne Layık Görülen Çorum Basketbol İl Temsilcisi Fatih Sami Şahin, Ödülü Sadece Kendisi Değil, Özverili Çalışmalarda Bulunan Çorum Basketbol Camiasıyla Aldığını Söyledi.

Osman Solakoğlu Toplum Hizmet Ödülü Sahibi Fatih Sami Şahin'e Başkandan Tebrik

Osman Solakoğlu Basketbolla Topluma Hizmet Ödülü'ne layık görülen Çorum Basketbol İl Temsilcisi Fatih Sami Şahin, ödülü sadece kendisi değil, özverili çalışmalarda bulunan Çorum basketbol camiasıyla aldığını söyledi.

27 Ocak Pazar günü Fenerbahçe Ülker ile Beşiktaş Cola Turka derbi maçının devre arasında ödülünü alacak olan Fatih Sami Şahin'i ilk tebrik eden Çorum Belediye Başkanı Turan Atlamaz oldu. Belediye Başkanı Turan Atlamaz, Şahin'e Hitit kabartma belgesi verirken, kenti en iyi şekilde tanıttığı için kendisine teşekkür etti. Bu yıl ikincisi verilen ödüle layık görülen Çorum Basketbol İl Temsilcisi Fatih Sami Şahin ise, aldığı ödülün altında kendi isminin yazmasına rağmen ödülü Çorumluların adına aldığını söyledi. Fatih Sami Şahin, basketbolü bir araç olarak kullandıklarını, asıl amaçlarının gelecek nesillere daha iyi birer gençlik yetişmesini sağlamak olduğunu belirterek, "Biz çocuklarımızın gelecekte başarılı birer insan olması için mücadele ediyoruz. Biz sporun kardeşliğin ve insan gelişimine katkı sağlayan en önemli araç olduğuna inanarak eğittiğimiz gençlere de o yönde eğitim veriyoruz" dedi.

Fatih Sami Şahin, Çorum gençliğinin bir araya getirilmesinde basketbolün iyi bir araç olacağı inancıyla başladığı çalışmalarında, basketbol dalında hemen hemen hiçbir faaliyeti olmayan ilde, 20 kulüp ve bin 500 sporculu bir basketbol ortamının kurulmasına öncülük etti.

(ES-BÖ-KÇ-RO-S)