Muradiyeli Dilek Kardeşler Van Devlet Hastanesi'nde Tedavi Altına Alındı

Muradiyeli Dilek Kardeşler Van Devlet Hastanesi'nde Tedavi Altına Alındı

Van'ın Muradiye İlçesi Gönderme Köyünde Yaşayan Orhan Dilek'in, Yüzlerindeki Yara Yüzünden Güneşe Çıkamayan Kızları 7 Yaşındaki Serap ve 2 Yaşındaki Esmanur, Tedavi Altına Alındılar.

Muradiyeli Dilek Kardeşler Van Devlet Hastanesi'nde Tedavi Altına Alındı

Van'ın Muradiye ilçesi Gönderme köyünde yaşayan Orhan Dilek'in, yüzlerindeki yara yüzünden güneşe çıkamayan kızları 7 yaşındaki Serap ve 2 yaşındaki Esmanur, tedavi altına alındılar.

Yaşadıkları köyden alındıktan sonra Muradiye'den Van Devlet Hastanesi'ne sevk edilen çocuklar, İl Sağlık Müdürü Dr. Ahmet Özer tarafından karışlandı. Hastanenin Cildiye Uzmanı Dr. Osman Aydın tarafından muayeneleri yapılan çocuklar, tedavileri için cildiye servisine yatırıldı.

İnşaatlarda çalışarak geçimini sağladığını ifade eden baba Orhan Dilek, çocuklarının bir yaşına geldikten sonra bu hastalığa yakalandığını kaydederek, "İki kızım da 1 yaşına geldiğinde yüzlerinde bu yaralar çıkmaya başladı. Yaralar sadece yüzlerinde ve ellerinde çıkıyor. Bu yaralar nedeniyle güneşe çıkamıyorlar. Bu çocuklarımın durumları beni endişelendiriyor. Maddi durumum iyi olmadığı için hiç bir yere götüremiyordum. Erkek çocuklarım dışarıya çıkıyor, okula gidebiliyorlar. Ancak bu iki kızımın dışarıya çıkamaması beni üzüyor. Vicdan azabı duyuyorum. Van Sağlık Müdürü Dr. Ahmet Özer'in bize sahip çıkmasından mutluluk duyuyoruz. Kendilerine çok teşekkür ederim. İnşallah çocuklarım şifa bulurlar.

(EKİP-MET-Y) 28.02.2008 17:55 TSİ

Kaynak: İHA