Malatya: Malatya'da Karne Heyecanı

Malatya: Malatya'da Karne Heyecanı

Malatya'da başarılı öğrenciler, düzenlenen programla ödüllendirildi.

Malatya: Malatya'da Karne Heyecanı

Malatya'da başarılı öğrenciler, düzenlenen programla ödüllendirildi.

İnönü Stadı'nda düzenlenen programda konuşan Vali Halil İbrahim Daşöz, karnelerini alan öğrencilerin başarılı ve başarısız olanları bulunduğunu vurgulayıp, "Onların başarı ve başarısızlığında aile ve okulların rolü büyüktür"dedi. 2.5 aydır yürütülen 91 bin dev öğrenci okul yaptırma kampanyasına desteklerinden dolayı öğrencileri kutlayan Vali Daşöz, "Tatil döneminde bu kampanya biraz sizlerden mahrum kalacak. Ancak okullar açılınca yoğun olarak kampanyaya desteğinizin süreceğinden eminim" diye konuştu.

Daha sonra konuşan Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bulut da, üstün misyon ve vizyona sahip gençlerin yetişmesi için eğitim ordusu olarak çaba gösterdiklerini dile getirip, "Buradaki törende, okullarda başarılı olan 116 öğrenciye Malatya Eğitim Vakfı'nın saat, kot pantolon ve madalya hediyeleri verilecek. Ayrıca vakıf, burada ödül alıp da ileride üniversiteyi kazanlara da burs verecek" dedi.

Son olarak konuşan Belediye Başkanı Cemal Akın ise, eğitime önem vermeyen ülkelerin gelişmesinin mümkün olmayacağına işaret edip, "Marifet, iltifata tabidir. Burada başarılı öğrencilerimiz ödüllendirilip, daha şevkli çalışmaları sağlanıyor. Hepsini kutluyorum" ifadelerini kullandı.

Konuşmalardan sonra, 2005-2006 öğrenim yılı sonunda başarılı olan ilköğretim ve liseli 116 öğrenciye saat, kot pantolon ve madalya hediyeleri Vali Daşöz, Belediye Başkanı Akın ve Milli Eğitim Müdürü Bulut ile Malatya Eğitim Vakfı adına AK Parti MKYK Üyesi Öznur Çalık tarafından verildi.

Program, Malatya Belediyesi Mehteran Takımı, 100. Yıl İlköğretim ve Kemal Özalper İlköğretim Okulu öğrencilerinin halk oyunları gösterisi ve müzik konseri ile son buldu.

Kaynak: İHA