Karşıyaka Spor Kulübü Olağanüstü Genel Kurulu

Karşıyaka Spor Kulübü Olağanüstü Genel Kurulu

Karşıyaka Spor Kulübü'nün Olağanüstü Genel Kurulunda, Başkanlığa Hüseyin Çalışkan Seçildi

Karşıyaka Spor Kulübü Olağanüstü Genel Kurulu

Karşıyaka Spor Kulübü'nün olağanüstü genel kurulunda, başkanlığa Hüseyin Çalışkan seçildi.

Karşıyaka Nikah Salonunda yapılan olağanüstü genel kurulda, kulüp başkanı Coşkun Keskiner, 2010-2011 sezonu için taslak bütçenin 20 milyon 800 bin lira olduğunu belirterek, bunun 10 milyon lirasının eski borçlar dahil futbol şubesine, 2 milyon 500 bin lirasının basketbol şubesine ve 1 milyon lirasının da voleybol şubesine ayrılacağını söyledi.

Karşıyaka Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Çalışkan'ın hazırladığı tek listenin yer aldığı kongrede, Çalışkan başkanlığındaki yönetim kurulu listesinde şu isimler yer aldı: Tayfun Yelkenbiçer, Selahattin Sakıpağa, Azad Yeşil, Ufuk Kele, Nazım Torbaoğlu, Haydar İnaç, Semra Aksu, Celal Doğanalp, Mustafa Özçakar, Fatih Diniz, Özgür Aris, Ali Alan, Vedat Karataş, Şeref Tufanyazıcı

Yedek üyeler: Gökhan Şensan, Mithat Salepçioğlu, Cemal Vahid, Tamer Ustaoğlu, Mehmet Doğan.

Kongrede, Karşıyaka Spor Kulübünün 100. yıl kutlamasına 2011'de başlaması kararlaştırıldı.

- BAŞKAN HÜSEYİN ÇALIŞKAN-Karşıyaka Spor Kulübü'nün yeni başkanı Hüseyin Çalışkan, Karşıyaka'nın 2011'de 100. yıl kutlamalarına başlayacağını, bunun için belediye meclisinde bir bütçe ayrıldığını kaydetti.

Seçimle her şeyin bitmediğini kaydeden Çalışkan, 'Karşıyaka ile bir bütün olmalıyız, bir yürek gibi tek çarpmalıyız. Bu yıl ikinciliği geçiniz, ligi şampiyon olarak tamamlayacağız' dedi.

Küçük düşünmeyeceklerini vurgulayan Çalışkan, 'Bir hayalim var. Bir (A) Milli Takım, 11 futbolcusu da Karşıyakalı ve Dünya Şampiyonu. Bu bir hedef. Hedeflerimizi belirleyip, bu doğrultuda çalışacağız' diye konuştu.

Başkanlığı memur anlayışıyla yapmayacağını kaydeden Çalışkan, 'Karşıyaka'da, Galatasaraylı, Beşiktaşlı, Fenerbahçeli çocuk doğmayacak' dedi.- KONUŞMALAR-Karşıyaka Spor Kulübü Onursal Başkanı Selçuk Yaşar, konuşmasında, önlerindeki iki senenin çok önemli olduğunu, futbol takımının bir an önce Turkcell Süper Lig'e çıkması gerektiğini söyledi. Sezon içinde kulüp başkanı Akif Ersezgin'in istifasının yanlış olduğunu ifade eden Yaşar, Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak'ın kulübe çok katkısının olduğunu söyledi. Yaşar, kulübün üye sayısının artması gerektiğini belirterek, kongre üyelerinin hepsinin çalışmasını sözlerine ekledi.- CAMİADA BİRLİK YOK-Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak ise Karşıyaka'nın düşmesi halinde sahibinin olmadığını belirterek, İstanbul'daki yükselme grubu maçlarında sahipsiz olduklarını bir kez daha gördüğünü söyledi.

Takımın belli bir borç yükünün bulunduğunu kaydeden Durak, sözlerini şöyle sürdürdü:

'2009-2010'da niye başarılı olamadığımız sorguladığımızda, yapılanmada sıkıntılarımızın olduğu ortaya çıkıyor. Biz camia olarak bölündük. Birbirimizi çok kırıyoruz. Bucaspor, sezon içinde şampiyon olmak için oynamadı. Ancak birlik ve beraberlik içinde götürdü. Bizde divan var, 1912'si var, Karşıyaka Spor Adamları Derneği var. Camianın tek yumruk olması yok. Buna ihtiyacımız var. Biz sadece destek olmaya çalışıyoruz. Bugüne kadar yönetime hiç müdahale etmedim, etmeyeceğim de. Ancak onursal başkanımız Selçuk Yaşar, (Artık yeter takımı şampiyon olarak görmek istiyorum) dedi. Ben geri durmak istediğim de (hayır durmayacaksın) dedi. 2010-2011'in çok farklı olmasını diliyorum. Sezon sonunda 2012'de 100. yılını kutlayacak Karşıyakamız Süper Lig'de olmalı. İstanbul ve Ankara bize yaramadı ama takımımız İzmir'de bunu mühürlemeli ve lider olarak Süper Lig'e çıkmalı, başka şansı yok.'- STAT-

Durak, Türkiye'nin 2016 Avrupa Şampiyonası'na evsahipliği kazanması durumunda Karşıyaka'da yapılacak stadı TFF'nin yapmasının planlandığını ancak finallerin Fransa'da yapılacağının açıklandığını hatırlattı. Ancak İzmir Büyükşehir Belediyesinin Karşıyaka'da 22-25 bin kişilik bir stat yapımı için söz verdiğini kaydeden Durak, sözlerini şöyle sürdürdü:

'Karşıyaka'da bir stat yapılacak. Yapılmazsa görevimin son yılında kazmayı ben vuracağım. Karşıyaka Stadı'nı yapacağız. İzmir'de yapılması planlanan stat için ayrılan yer, öyle veya böyle İzmir'deki tek tescilli yerdir. Bu stat öyle veya böyle yapılacak, gerekirse baskı yapacağız. İzmir Büyükşehir Belediyesi seçim öncesi ve sonrası verdiği sözü mutlaka yerine getirecektir.'- BAYRAKLI BELEDİYE BAŞKANI-Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ da İzmir'de futbol alanında yaşanan sıkıntıların temelinde İzmir'in geri kalmışlığı yattığını belirterek, 'Altay ve Karşıyaka yıllardır Süper Lig'e çıkamadı. 1500 üye bulamıyoruz, işadamlarımızdan para toplayamıyoruz. Aslında bunun temlinde ihmal edilen, ekonomik olarak çökertilen İzmir yatıyor. Karşıyaka da bundan nasibini alıyor. Her kulübün arkasında bir Selçuk Yaşar olmalı' diye konuştu.

(ALK-ZEY-HD-KUM) - İZMİR

Kaynak: AA