Isparta'da Milletvekili Adayları Açıklandı

Isparta'da Milletvekili Adayları Açıklandı

Isparta'da Milletvekili Adayları Açıklandı
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel

1 Kasım’da yapılacak Milletvekili Seçimleri öncesi kesin olmayan aday listeleri açıklandı.

1 Kasım'da yapılacak Milletvekili Seçimleri öncesi kesin olmayan aday listeleri açıklandı. Isparta'da listelerde en büyük sürpriz AK Parti'de oldu. Parti, 7 Haziran seçimlerinde ilk sırayı adayı Süreyya Sadi Bilgiç dışında diğer isimleri değiştirdi. AK Parti'de ikinci sırada Milletvekili seçilen Recep Özel'in yerine Barla Platformu Başkanı aynı zamanda 7 Haziran seçimlerinde Amasya Milletvekili seçilen Said Yüce Isparta adayı gösterildi. Partinin üçüncü sırasında İl Başkanlığı görevini yürütürken 2007 seçimlerinde Milletvekili seçilen ancak 2011 ve 7 Haziran seçimlerinde aday gösterilmeyen Haydar Kemal Kurt yer aldı. Listenin son sırasında ise 7 Haziran seçimlerinde Isparta Kadın Kolları Başkanlığı'ndan istifa eden ancak aday gösterilmeyen Gülsüm Tunçbilek'e yer verildi.

MHP'de ise birinci sıra adayı eski Vali Nuri Okutan'ın yeri değişmezken, geçen seçimlerde ikinci sıra adayı olan Büyükelçi Hüseyin Avni Bıçaklı'nın yerinde geçen seçimlerde üçüncü sıra adayı olan Ziya Nuhoğlu gösterildi. Üçüncü sırada Eski Isparta Özel İdare Genel Sekreteri İbrahim Yıldırım yer alırken, son sırada yine geçen seçimde son sırada olan Mimar Hakan Demirtaş yer aldı.

CHP'de 7 Haziran seçimleri öncesi ön seçimle belirlenen adaylarda sadık kalındı. CHP'de Isparta adayları İrfan Bakır, İsa Önder Dinçtürk, Mustafa Ceyhan ve İzzet Beydoğan olarak sıralandı. - ISPARTA

Isparta'da Milletvekili Adayları Açıklandı
Isparta'da Milletvekili Adayları Açıklandı

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title