Haberler

"Söylediklerimizin Arkasındayız"

Güncelleme:

AK Parti 4.Olağan Büyük Kongresi Divan Başkanı Mehmet Ali Şahin, önemli açıklamalarda bulundu.

AK Parti 4. Olağan Büyük Kongresi Divan Başkanı Mehmet Ali Şahin, "Bu kongre, 'dün dündür bugün bugündür' demeden 11 yıl önce yola çıkarken ne söylemişlerse şimdi de arkasında duranların kongresidir" dedi.

AK Parti 4. Olağan Kongresi'nde divan başkanlığına 81 il başkanının imzasıyla Karabük Milletvekili Şahin seçildi. Divan üyeliklerine ise Ayşenur Bahçekapılı, Mehmet Doğan Kubat, Zafer Çubukçu, Mustafa Köse, Şadiye Öztürk, Ayşe Gülcü seçildi.

Şahin, konuşmasına kongrenin hayırlı olması temennisinde bulunarak Türkiye ve insanlık için huzur, refah getirmesini barışa vesile olmasını diledi.

"4. Olağan Kongremiz herhangi bir kongre değil" diyen Şahin, AK Parti'nin de herhangi bir parti olmadığını, milletin kurduğu bir parti olduğunu vurguladı. Şahin, milletin gönlünde AK Parti'nin kurulduğunu söyledi.

AK Parti'nin kuruluşunun ardından milletin kendi partisine sahip çıktığını belirten Şahin, şunları söyledi:

"Daha 1,5 yaşındayken tek başına iktidara taşıdı. Girdiği her seçimden oylarını artırarak bir daha bir daha iktidara geldi. Neydi bunun sebebi- Çünkü AK Parti devlet adına millet önünde siyaset yapmak için kurulmuş bir parti olmadı. Aksine millet adına devlet nezdinde siyasete talip oldu. Millet iradesini beşeri anlamda tek belirleyici güç olarak kabul etti. Vesayet rejimine karşı çıktı. AK Parti, 27 Mayıs'ta, 12 Eylül'de, 28 Şubat'ta darbe üstüne darbe yiyen milletin buna 'dur' diyecek iktidar arayışının ürünü olarak ortaya çıktı."

AK Parti'nin milletin değerleriyle mücadele etmediği aksine ona sahip çıktığı için oylarını her seçimde artırdığını ifade eden Şahin, "Toplumsal gücü siyasetin merkezine taşıdık. Böylece halkımız ilk defa Türkiye'de siyasetin nesnesi olmaktan kurtulup öznesi haline geldi. Böylece Türkiye şimdi artık başka bir Türkiye oldu. Şimdi Türkiye demokraside daha güçlü bir ülkedir, itibarı daha yüksek bir ülkedir" dedi.

Şahin, şunları kaydetti:

"Bu kongre, 'dün dündür bugün bugündür' demeden 11 yıl önce yola çıkarken ne söylemişlerse şimdi de arkasında duranların kongresidir.

Bu kongre kendi içinde yenilenmenin, yeni hedefler için bilenmenin yaşandığı bir kongredir. Bu kongre aynı sudan içenlerin, aynı yoldan geçenlerin, aynı dağın yeli olanların, aynı sazın teli olanların, aynı bağın gülü olanların el ele, kol kola yeni ufuklara yelken açtığı bir kongredir."

Divan üyeliklerinin seçilmesinin ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından kongre gündemi okundu.

Divan Başkanlığı'na gelen teklifin kabul edilmesiyle gündemde değişiklik yapıldı. Genel Başkan Erdoğan'ın konuşması yabancı konukların önüne alındı.

Muhabir: Ekip

Yayıncı: Selçuk Aval - ANKARA

Kaynak: AA / Güncel

Mehmet Ali Şahin Ak Parti Karabük Türkiye Politika Güncel Haberler

Antalya'da işletmeci 2 nar suyu için turistlerden 1200 TL aldı! Dolandırıldığını anlayan çift polise başvurdu

Antalya'da işletmeci 2 nar suyu için turistlerden 1200 TL aldı! Dolandırıldığını anlayan çift polise başvurdu

Bomba Soylu iddiası: İstifa edip yeni partiyle seçimlere hazırlanacak

Bomba Soylu iddiası: İstifa edip yeni partiyle seçimlere hazırlanacak

Yunan bakan Türkiye'yi hedef aldı, MSB'de yanıt gecikmedi: Düzeysiz yalan ve iftira dolu

Yunan bakan Türkiye'yi hedef aldı, MSB'de yanıt gecikmedi: Düzeysiz yalan ve iftira dolu

Bakmadan Geçme

Antalya'da nar suyuna 1200 TL alan esnaf! Olay ne, ne oldu? Özge Özacar'ın sevgilisi kim? Özge Özacar'ın sevgilisi Oğuz Özmen kimdir, ne iş yapıyor? MASTERCHEF 17 TEMMUZ TANITIMI İZLE | MasterChef yeni bölüm tanıtımı yayınlandı mı? Afra Saraçoğlu ve Mert Ramazan Demir ayrıldı mı? Mert Ramazan Demir, Afra Saraçoğlu'nu aldattı mı? Marmaris'te gezilecek yerler listesi! Marmaris'te tatile nereye gidilir, neler yapılır? Marmaris'in neyi meşhur? Yıldırım Yanılmaz öldü mü, neden öldü hastalığı ne? Yıldırım Yanılmaz kimdir, kaç yaşında öldü? Gaziantep'te gezilecek yerler listesi! Gaziantep'te nereye gidilir? Antep 1 günde gezilir mi? Mert Furkan Bayram kimdir? Atletico Madrid'in yeni transferi Mert Furkan Bayram kaç yaşında ve nereli? Üniversite kayıtları ne zaman başlıyor? Üniversite kaydı için hangi belgeler gerekli? 2024 Üniversite kayıt tarihleri belli oldu mu? 17 TEMMUZ HAMSTER KOMBAT GÜNLÜK ŞİFRE KOMBO | Hamster Kombat yeni şifre ne, nasıl kullanılır? Hamster Kombat nedir? Şeyma Subaşı ve Barış Alper Yılmaz sevgili mi? Barış Alper ve Şeyma Subaşı birlikte mi görüntülendi? Beşiktaş yeni sezon hazırlıklarından kareler | Immobile antremanlara başladı mı? #9917 BEŞİKTAŞ- SHAKHTAR DONETSK MAÇI CANLI İZLE | Beşiktaş- Shakhtar Donetsk maçı şifresiz mi, hangi kanalda? Mustafa Sarıgül şantaj olayı nedir? Mustafa Sarıgül kimdir ve kaç yaşında? ÜNİVERSİTE KAYIT TARİHİ 2024 | Üniversite kayıtları ne zaman başlıyor?
Sarıgül'den yeni mesaj: 50 yıllık siyasi hayatımda çok zorlukla karşılaştım ama böyle bir kahpelikle karşılaşmadım

Sarıgül'den yeni mesaj: 50 yıllık siyasi hayatımda çok zorlukla karşılaştım ama böyle bir kahpelikle karşılaşmadım

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title