Şanlıurfa sokakları kayak pistine döndü - Haberler
Haberi Paylaş

Şanlıurfa sokakları kayak pistine döndü

İhlas Haber Ajansı - Ahmet Kolsuz - Güncel
 - Güncelleme:

Şanlıurfa sokakları kayak pistine döndü Plastik leğenini kapan sokağa koştu Şanlıurfalılar büyük küçük demeden kaymanın keyfini yaşadı İki gün önce başlayan ve dün geceye kadar devam eden yoğun kar yağışı sonrası Şanlıurfalılar, plastik leğenlerini kapıp sokağa koştu.

Şanlıurfa sokakları kayak pistine döndü

Plastik leğenini kapan sokağa koştu

Şanlıurfalılar büyük küçük demeden kaymanın keyfini yaşadı

ŞANLIURFA - İki gün önce başlayan ve dün geceye kadar devam eden yoğun kar yağışı sonrası Şanlıurfalılar, plastik leğenlerini kapıp sokağa koştu. Büyük küçük demeden karda kaymanın tadını çıkaranlar vatandaşlar, saatlerce eğlendi.

Şanlıurfa'da uzun bir aradan sonra yoğun bir kar yağışı yaşandı. Önceki gün başlayan kar dün geceye kadar devam etti. Kar kalınlığının yaklaşık 15 santimetreye ulaştığı kent, beyaz bir örtüye büründü. Kar yağışının durmasıyla birlikte plastik leğenini alanlar sokağa koştu. Adeta kayak merkezine dönen sokaklarda çocuklar kadar büyükler de karda kaymanın keyfini yaşadı. Leğen bulamayanlar ise buldukları kaygan ne varsa üzerine binip kendilerini yokuştan aşağı bıraktı.

En son 2013 ve 2014 yıllarında böyle yoğun bir kar yağışı gördüklerini söyleyen Emin Cengiz," Şu anda Karaköprü kayak merkezindeyiz. Anlatmaya gerek yok, görüyorsunuz. Çocukların keyfi yerinde En son benim zamanımda 2013, 2014 yıllarında yoğun bir kar yağmıştı. Dağdan kayıyorduk" dedi.

Karda kayarak çok eğlendiklerini söyleyen çocuklar ise bu kardan sonra başka kar göremeyeceklerini belirtti.

İhlas Haber Ajansı / Ahmet Kolsuz - Güncel

Şanlıurfa, kar, Yerel, Güncel, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title