Haberler

Muğla Uğur Mumcu Bodrum'da Anıldı

Uğur Mumcu Bodrum'da anıldıARAŞTIRMACI gazeteci yazar Uğur Mumcu, ölümünün 25. yıldönümünde Muğla'nın Bodrum ilçesinde anıldı.

Uğur Mumcu Bodrum'da anıldı

ARAŞTIRMACI gazeteci yazar Uğur Mumcu, ölümünün 25. yıldönümünde Muğla'nın Bodrum ilçesinde anıldı.

Uğur Mumcu için Bodrum Belediye Meydanı'nda anma töreni düzenlendi. Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı CHP'li Taner Uslu, belediye meclis üyesi CHP'li Niyazi Atare, CHP İlçe Başkanı Recai Seymen, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Bodrum Şubesi Başkanı Meral Saraçbaşı, Bodrumlu avukatlar, öğretmenler ve yaklaşık 700 kişi anma etkinliğine katıldı. Programa katılanlar karanfiller taşıdı. Uğur Mumcu gibi suikast sonucu öldürülen kişilerin fotoğraflarının yer aldığı pano kuruldu. Mumcu'nun 'Öyleyse vurun parçalayın her parçamdan benim gibiler, beni aşacaklar doğacaktır' sözünün yazılı olduğu dev pankart açıldı. Katılımcılar, ellerinde 'Ben Atatürkçüyüm, ben özgürlükçüyüm, ben laikim, ben antiemperyalistim, ben terörün karşısındayım, ben insan hakları savunucusuyum, ben cumhuriyetçiyim' yazılı dövizler taşıdı.

Konuşma yapan CHP İlçe Başkanı Seymen, Laik ve demokratik Türkiye Cumhuriyeti'nin Atatürk ilke ve devrimlerinin yılmaz savunucusu olan bu usta kalem, hain ve karanlık güçler tarafından katledildi. Aradan geçen bu 25 yıla karşın bu cesur yüreği, bu cesur kalemi susturan terör eyleminin arkasındaki karanlık ve kanlı eller hala ortaya çıkarılamadı. Uğur Mumcu'yu Abdi İpekçi'yi Ahmet Taner Kışlalı'yı Ümit Kaftancıoğlu'nu, Ali Gaffar Okkan'ı ve diğerlerini katleden karanlık güçler, şunu asla akıllarından çıkartamasınlar. Çağdaş, laik ve tam bağımsız Türkiye düşüncesini paylaşan milyonlar, Uğur Mumcu ve diğer devrim şehitlerinin ve onların aydınlattığı yolda yürümeye devam edeceklerdir dedi.

ÇYDD Bodrum Şube Başkanı Saraçbaşı ise, Bugün Uğur Mumcu'nun yerine koyabileceğimiz yazar var mı sorusu yöneltildiğini düşündüğümüzde; Uğur Mumcu'nun ve yitirdiklerimizin değerini ve önemini çok daha iyi anlıyoruz. Bu nedenle O'nun fikir ve düşüncelerini gelecek nesillere aktarmak, sahip çıkmak bizim görevimiz. Bu nedenle yarın (perşembe) Bodrum'da Uğur Mumcu'yu Anma Konseri ve Sergisi düzenliyoruz. Özellikle gençlerimizin çocuklarımızın bu sergiyi gezmesi çok önemli dedi.

Konuşmaların ardından törene katılanlar, Mumcu'nun fotoğrafı önüne karanfiller bıraktı. Mumcu'nun 'Öyleyse vurun parçalayın her parçamdan benim gibiler beni aşacaklar doğacaktır' sözü hep bir ağızda söyleyerek tören sona erdi.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Cumhuriyet Halk Partisi Uğur Mumcu Bodrum Muğla Politika Güncel Haberler

Diyarbakır ve Mardin'deki anız yangınlarında hayatını kaybedenlerin sayısı 11'e yükseldi

Diyarbakır ve Mardin'deki anız yangınlarında hayatını kaybedenlerin sayısı 11'e yükseldi

Nüfusunun yüzde 98'i Müslüman olan Tacikistan'da başörtüsü ve dini bayramlar yasaklandı

Nüfusunun yüzde 98'i Müslüman olan Tacikistan'da başörtüsü ve dini bayramlar yasaklandı

Yangın felaketinde 'elektrik hattı' şüphesi! Tanrıkulu, 'Olağan şüpheliler' dedi, DEDAŞ'tan yalanlama gecikmedi

Yangın felaketinde "elektrik hattı" şüphesi! Tanrıkulu, "Olağan şüpheliler" dedi, DEDAŞ'tan yalanlama gecikmedi

Bakmadan Geçme

Polonya Avusturya maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SONUCU! Polonya Avusturya maçı ne oldu? Polonya Avusturya maçı CANLI izle! (EURO 2024) Polonya Avusturya EURO 2024 maçını hangi kanal veriyor, şifresiz nereden izlenir? TRT 1 canlı maç izle! POLONYA AVUSTURYA CANLI izle! TRT HD kesintisiz donmadan canlı yayın izleme linki! Arka Sokaklar yeni bölüm yok mu, neden yok? 21 Haziran Cuma Arka Sokaklar yeni bölüm ne zaman yayınlanacak? Çırak filmi oyuncuları kim, konusu ne, sonu nasıl bitiyor? Çırak filmi ne zaman, nerede çekildi? Miras filmi oyuncuları kim, konusu ne, sonu nasıl bitiyor? Miras filmi ne zaman, nerede çekildi? Öldür Beni Sevgilim filmi oyuncuları kim, konusu ne, sonu nasıl bitiyor? Öldür Beni Sevgilim filmi ne zaman, nerede çekildi? Delibal filmi oyuncuları kim, konusu ne, sonu nasıl bitiyor? Delibal filmi ne zaman, nerede çekildi? Vahşetin Çağrısı filmi oyuncuları kim, konusu ne, nasıl bitiyor? Vahşetin Çağrısı filmi ne zaman, nerede çekildi? #128250 Slovakya Ukrayna maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Slovakya Ukrayna maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? #9917 Slovakya Ukrayna maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Slovakya Ukrayna maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? #9917 Slovakya Ukrayna maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SONUCU! Slovakya Ukrayna maçı ne oldu? Slovakya Ukrayna maçı CANLI izle! (EURO 2024) Slovakya Ukrayna EURO 2024 maçını hangi kanal veriyor, şifresiz nereden izlenir? #9917 TRT 1 canlı maç izle! SLOVAKYA UKRAYNA CANLI izle! TRT HD kesintisiz donmadan canlı yayın izleme linki! Tacikistan'da başörtüsü yasaklandı mı? Tacikistan'da başörtüsü neden yasaklandı, olay ne?
Mide bulandıran görüntü! Köpeğe tecavüz ederken suçüstü yakalandı

Mide bulandıran görüntü! Köpeğe tecavüz ederken suçüstü yakalandı

title