Haberler

MIKTA Film Festivali New York'ta Başladı

Güncelleme:

NEW MIKTA üyesi ülkelerin katılımıyla düzenlenen "MIKTA Film Festivali" New York'taki Türkevi'nde başladı. Festival kapsamında her salı günü üye ülkelerden bir film gösterime sunulacak.

NEW MIKTA üyesi ülkelerin katılımıyla düzenlenen "MIKTA Film Festivali" New York'taki Türkevi'nde başladı.

Film festivali için düzenlenen açılış resepsiyona Meksika, Endonezya, Kore, Türkiye ve Avustralya'dan diplomatik temsilciler, vatandaşlar ve çok sayıda sinemasever katıldı.

Türkevi'nin ev sahipliğinde gerçekleşen etkinliğin açılış konuşmasını yapan Türkiye'nin New York Başkonsolosu Reyhan Özgür, Türkevi'nin birlik için bir sembol haline geldiğine dikkati çekerek, bu etkinliğin amacının da "çeşitlilikte birliği" sağlamak olduğunu ifade etti.

Özgür, New York'un kültür ve çeşitlik merkezi ve esasen bir eritme potası olduğunu belirterek, "MIKTA Film Festivali'nin" de bu şehrin farklı kültürler arasındaki uyum sağlama kabiliyetini yansıttığını dile getirdi.

MIKTA ülkelerinin çeşitli kültürel zenginliklerinin bulunduğuna işaret eden Özgür, film festivalinin de üye ülkeler arasındaki farklı coğrafyalar, ekonomiler ve kültürler arasında köprüler inşa etmeyi amaçladığını söyledi.

"MIKTA, 21. yüzyılda diplomatik faaliyetler için çok iyi bir örnek haline gelmiştir"

Başkonsolos Özgür, MIKTA'nın küresel yönetişimi geliştirmek için ortak çözümler üretmek amacıyla kurulan bir diplomatik girişim olduğunu anımsatarak, "Geriye baktığımızda da istişare ve işbirliğimizin giderek daha anlamlı ve ikna edici bir model ürettiğini görüyoruz. Yaptığımız işler de dikkatlerden kaçmıyor. MIKTA, 21. yüzyılda diplomatik faaliyetler için çok iyi bir örnek haline gelmiştir." dedi.

MIKTA'nın çok taraflılığa katkı sağlamak isteyen ülkeler için de önemli bir model teşkil ettiğinin altını çizen Özgür, "Farklı bölgeler ve kültürlerden gelen 5 ülke olarak, temel değerlerde buluşup, uluslararası toplumun ortak çıkarlarına katkı sağlıyoruz." açıklamasında bulundu.

"MIKTA Film Festivali" çerçevesinde her salı günü üye ülkelerden bir film Türkevi'nde gösterime sunulacak.

Bugün Endonezya'dan "Labuan Hati", 14 Mayıs'ta Meksika'dan "Macario", 21 Mayıs'ta Kore'den "Minari", 28 Mayıs'ta Avustralya'dan "Sweet As" ve 4 Haziran'da Türkiye'den "Bir Zamanlar Anadolu'da" adlı filmler Türkevi'nde izleyicilerle buluşacak.

Kaynak: AA / Güncel

Film Festivali New York Türkevi Kültür Diplomasi Etkinlik Kültür Sanat Güncel Haberler

ABD ve İsrail reddetti! Hamas'tan ateşkes anlaşmasında, 'Türkiye garantör olsun' şartı

ABD ve İsrail reddetti! Hamas'tan ateşkes anlaşmasında, "Türkiye garantör olsun" şartı

Bahçeli'nin Erdoğan-Özel görüşmesine yorumu çok sert oldu: Bu görüşmeler bizi hedef alan kampanyaya dönüştü

Bahçeli'nin Erdoğan-Özel görüşmesine yorumu çok sert oldu: Bu görüşmeler bizi hedef alan kampanyaya dönüştü

Dink cinayetinin tetikçisi Ogün Samast, adliyeden tespih sallayarak çıktı

Dink cinayetinin tetikçisi Ogün Samast, adliyeden tespih sallayarak çıktı

Bakmadan Geçme

GELİNİM MUTFAKTA 13 HAZİRAN 2024 CANLI İZLE Gelinim Mutfakta yeni bölüm tanıtımı yayınlandı mı? MÜGE ANLI CANLI İZLE! #128250 13 Haziran Müge Anlı canlı izleme linki! Müge Anlı son bölüm neler oldu? Arife mi, arefe mi? TDK nasıl yazılır? Türk Dil Kurumu doğru yazılışı hangisi #129300 Messi futbolu bıraktı mı? Messi jübile mi yapacak 2024? 13 Haziran Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 13 Haziran İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 13 Haziran AFAD ve Kandilli deprem listesi! 13 Haziran Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 13 Haziran 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? Süper Loto sonuçları açıklandı mı? 13 Haziran Süper Loto kazanan numaralar neler? Süper Loto sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? 13 Haziran Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 13 Haziran 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 13 Haziran Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! 13 Haziran Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! Survivor birincilik ödülü ne, Survivor şampiyonu ne kazanacak, kaç TL? 13 Haziran İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 13 Haziran Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi!
Coplu müdahale öncesi neler yaşandı? 2 polis memurunun başını yakan olaydan yeni görüntüler

Coplu müdahale öncesi neler yaşandı? 2 polis memurunun başını yakan olaydan yeni görüntüler

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title