Erdoğan: Ölümü İçinde Öldüren Hiçbir Şeyden Korkmaz - Haberler
Haberi Paylaş

Erdoğan: Ölümü İçinde Öldüren Hiçbir Şeyden Korkmaz

Haberler.Com - Güncel
 - Güncelleme:

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Konya'da düzenlenen 741. Vuslat Yıldönümü'nde, "Ölümü içinde öldüren kişiyi artık Allah'tan başka kimse korkutamaz" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Konya'da düzenlenen 741. Vuslat Yıldönümü'nde (Şeb-i Arus) konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ölümü içinde öldüren kişiyi artık Allah'tan başka kimse korkutamaz" dedi.

Erdoğan, "Asırlar geçse de, beden ölse de millet ölmemiştir. Yaratan'a dayanan millet her operasyona karşı ayakta kalabilmiştir. Osmanlı Devleti dağıldığında bu milletin bittiğini zannettiler ama bu millet cumhuriyet baharı için yaprak dökmüştü." ifadelerini kullandı.

"MEVLANA SAHTE DİN REHBERLERİNİ..."

Erdoğan, Mevlana'nın, sahte din rehberlerini, "rengarenk boya küpüne düşüp arkadaşları arasında 'ben renkli bir tavuskuşuyum' diye böbürlenen çakallara benzettiğini" hatırlatarak, şunları kaydetti:

"Mevlana, o sahte rehberleri, etrafındakileri çağırıp 'benim gül bahçesi gibi yüzlerce rengim var, o zaman bana secde et, bana dinin direği lakabını tak' diyen şaşkınlara ve şarlatanlara benzetmiş, herkesi onlara karşı uyarmıştır. Mevlana uyarısında ne kadar da haklıdır: öyle alimler vardır ki vefatlarının ardından asırlar da geçse kendileri ve eserleri unutulmaz. Öyle de alim maskesi takmış olanlar vardır ki daha hayattayken, kendilerinin de kendilerine bel bağlayanların da foyası meydana çıkar. O maske takanlar rezil olurken, Mevlana'nın uyarısına kulak asmayıp, onların peşine düşenler de hayal kırıklığı yaşarlar. O maskeli alimlerden medet umanlar, onları ikballeri için, rantları için, fitne projeleri için kiralayanlar da aynı şekilde hayal kırıklığı yaşarlar."

"BU MİLLET HEP UYANIK OLACAK"

Bu aziz milletin Hasan Sabbah'lara, sahte peygamberlere, sahte mehdilere, sahte evliya ve dervişlere, modern yezitlere karşı da hep muhafaza olunduğunu dile getiren Erdoğan, "İnşallah gönül mimarlarının, erenlerin, aşk ustalarının, hamurunu yoğurduğu bu millet ve medeniyet, onu bozmaya ve bulandırmaya çalışan tüm hasımlarına karşı da hep uyanık olacak, hep Mevlana'nın izinden yürüyecektir" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasının satırbaşları şöyle:

İÇİNDE ÖLÜM GEÇEN MESAJ

"Bir vatanımız varsa bu Hz. Mevlana gibi gönül dostları sayesindedir. Kişi Rabbine dayanmışsa yalnız değildir. Ölümü içinde öldüren kişiyi artık Allah'tan başka kimse korkutamaz.

"OSMANLI DEVLETİ DAĞILDIĞINDA..."

Dergahına umutsuzluğu, ikiliği, fitneyi asla yaklaştırmadığı için bu millet sarsılsa dahi asla çökmemiş, yıkılmamıştır. Asırlar geçse de, beden ölse de millet ölmemiştir. Yaratan'a dayanan millet her operasyona karşı ayakta kalabilmiştir. Osmanlı Devleti dağıldığında bu milletin bittiğini zannettiler ama bu millet cumhuriyet baharı için yaprak dökmüştü."

"İHANET ER YA DA GEÇ ANLAŞILIR"

Kimin aşk, kimin ihanet dolu olduğunu bu millet er ya da geç anlayacaktır. O maske takanlar rezil olurken onların peşine düşenler de hayal kırıklığı yaşarlar. Bu millet sahte peygamberlere, sahte mehdilere, modern Yezidler'e karşı hep uyanık olmuştur. Bu aziz millet her bir ferdiyle uhuvviyetin mayasıyla mayalanmıştır.

İnsan olarak, can olarak birbirimize saygımızı, hürmetimizi her ne olursa olsun kaybetmeyeceğiz. Uzunca bir yaprak dökümünün ardından yeni bir bahara, yeni bir uyanışa, yeni bir Türkiye'ye uyanıyoruz. Şimdi düne ait sorunlara çözüm bulma zamanıdır. Şimdi yeni şeyler söylemek, yeni Türkiye'ye doğru akmak zamanıdır."

Haberler.Com - Güncel

Mevlana Celaleddin İ Rumi Recep Tayyip Erdoğan Türkiye Konya Komik - İlginç Politika Dünya Güncel Haberler

title