Haber : Başkan Yanılmaz, TRT Ajans'a Konuştu - Haberler

Haberi Paylaş

Başkan Yanılmaz, TRT Ajans'a Konuştu

Başkan Yanılmaz, TRT Ajans'a Konuştu

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, TRT AJANS ekibiyle bir söyleşi gerçekleştirerek, çalışmaları hakkında açıklamalarda bulundu.

Başkan Yanılmaz, Elazığ'ın bölgede huzurun başkenti olduğunu belirterek, " Elazığ'a yatırım, huzura yapılmış yatırımdır" dedi.

Başkan Yanılmaz Belediyecilik anlayışlarının sadece yol, kaldırım, park yapmak olmadığının altını çizerek, amaçlarının şehrin gelişip, büyümesine katkı sağlamak olduğunu kaydetti. Şehrin ekonomisine katkı amacıyla Elazığ Belediyesi "Ekonomi Geliştirme Merkezi"ni çok önemsediklerini dile belirten Başkan Yanılmaz, yatırımcılara da seslenerek; "Elazığ'a yatırım, huzura, geleceğe ve kazanca yapılmış yatırımdır. Yapacakları yatırımla hem kendileri kazansın, hem de Elazığ kazansın. Elazığ'ın yatırımcılara vereceği çok şey var" diye konuştu.

Elazığ'ın turizm açısından çok önemli bir potansiyele sahip olduğunu kaydeden Başkan Yanılmaz, Harput'u âlimleriyle, tarihiyle tam bir dini turizm merkezi haline getireceklerini belirtti.

Yanılmaz, Elazığ'ın doğa turizmi açısından da önemli zenginliklere sahip olduğunu söyledi. Dünyanın en güzel yakamozunun Hazar Gölünde izlendiğini anlatan Başkan Yanılmaz, Hazarbaba kayak merkezinde kayak yaparken iki gölü aynı anda izleme keyfinin başka hiçbir yerde yaşanmayacağını ifade etti. Arıcak ilçesinde endemik olarak yetişen Ters Lale ve Karakoçan ilçesindeki kaplıcaların da turizm açısından önem arz ettiklerini dile getiren Başkan Yanılmaz, "Elazığ her tarafı turizme açık bir çalışma sahasıdır" dedi.

Bültenler / Güncel

Mücahit Yanılmaz Elazığ Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title