Haberler

Şimşek, bakanlığın 15 katlı bina kiraladığı iddiasına ilişkin konuştu: Kiralanan bina eskiden

Güncelleme:

Kamuda tasarruf paketini devreye alan Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın 15 katlı lüks bir gökdelen kiraladığına yönelik iddialara "Kiralanan bina eskiden" yanıtını verdi. Şimşek'in sözlerine tepki gösteren CHP Grup Başkan Vekili Murat Emir, "10 aydır bakansınız, bu kiralamalara neden izin verdiniz" dedi.

CHP Mersin Milletvekili Gülcan Kış, tasarruf tedbirlerine karşın Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığının 15 katlı bir gökdelen kiraladığını iddia ederek Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in yanıtlaması istemiyle soru önergesi vermişti.

ANKARA'NIN EN LÜKS SEMTLERİNDEN BİRİ

Kamuda tasarruf paketinin devreye alınmasına rağmen Ankara'nın en lüks semtlerinden Çukurambar'da böyle bir binanın kiralandığı iddiası kamuoyunda geniş yankı uyandırırken, Bakan Mehmet Şimşek çıkan haberlerle ilgili sessizliğini bozdu.

ŞİMŞEK SESSİZLİĞİNİ BOZDU

Katıldığı etkinliğin ardından basın mensuplarının konuyla ilgili sorusuna yanıt veren Şimşek "Kiralanan bina eskiden" demekle yetindi.

"10 AYDIR BAKANSINIZ, NEDEN İZİN VERDİNİZ?"

Bakan Şimşek'in açıklaması ise muhalefet kanadında büyük tepki çekti. CHP Grup Başkan Vekili Murat Emir "10 aydır bakansınız, bu kiralamalara neden izin verdiniz?" sorusunu yöneltti.

Erdem Aksoy
Haberler.com - Politika

Çevre Ve Şehircilik Bakanlığı Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek Murat Emir Politika Ekonomi Haberler

Refah'ta Hamas'tan İsrail ordusuna pusu: 8 ölü

Refah'ta Hamas'tan İsrail ordusuna pusu: 8 ölü

Diyanet'i karıştıran iddia! Gözaltına alınan Türk hacı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a seslendi: Bizi çöp gibi götürdüler

Diyanet'i karıştıran iddia! Gözaltına alınan Türk hacı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a seslendi: Bizi çöp gibi götürdüler

Adıyaman'da skandallar zinciri! Doktorla hastanenin kavgası, Hamza bebeğin hayatına mal oldu

Adıyaman'da skandallar zinciri! Doktorla hastanenin kavgası, Hamza bebeğin hayatına mal oldu

Bakmadan Geçme

Kurban eti buzdolabında saklanır mı? Kurban eti hemen buzdolabına konur mu, ne kadar bekletilir? A101 bayramda kapalı mı? 16 Haziran Pazar Kurban Bayramı 1. GÜNÜ A101 açık mı kapalı mı? ŞOK bayramda kapalı mı? 16 Haziran Pazar Kurban Bayramı 1. GÜNÜ ŞOK açık mı kapalı mı? BİM bayramda kapalı mı? 16 Haziran Pazar Kurban Bayramı 1. GÜNÜ BİM açık mı kapalı mı? Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 16 Haziran AFAD ve Kandilli deprem listesi! 16 Haziran Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? Şans Topu sonuçları açıklandı mı? Şans Topu sonuçları ne zaman açıklanır? 16 Haziran 2024 Pazar Şans Topu sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? Süper Loto sonuçları açıklandı mı? 16 Haziran Süper Loto kazanan numaralar neler? Süper Loto sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? İtalya-Arnavutluk maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) İtalya-Arnavutluk maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Bayram namazı nasıl kılınır? Bayram namazı kaç rekat? Yalova Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? Yalova Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Uşak Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? Uşak Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Tunceli Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? Tunceli Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Tokat Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? Tokat Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Tekirdağ Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? Tekirdağ Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Yozgat Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? Yozgat Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti!
Ersan Şen: Şartlarda anlaşırsak Eylem Tok'un oğlunun davasını alırım

Ersan Şen: Şartlarda anlaşırsak Eylem Tok'un oğlunun davasını alırım

500

Yorumlar (26)

Yasar Unal:

Kendileri için olursa o "çerez parası" oluyor. Görünen o ki hala anlaşılamamış durum.

439
23
yanıtYanıtla
Ömer:

Reis buna ne diyordu ? Bileniniz varmı ?

yanıt100
yanıt11
Tayfun ÇAKIR:

Memurun servisini kaldır, çile çektirmek için uğraş kendileri 10 araçlık konvoyla gitsin, itibardan tasarruf olmaz deyip müteaahitleri doyurma çabası Yüce Allah yarına bırakmasın.

341
29
yanıtYanıtla
Mehmet Alper Hakan:

Padişah kültürü ne bekliyorsunuz. kısıtlamalar cezalar tasarruflar vatandaşa. ötekilerin ayrıcalığı var sefa sürecekler. Bu ülkede koltuk sahibi olan bakanına vekiline yanaşan milyonluk araçları makam aracı yapıyor üstelik bunu gizleme ihtiyacı bile duymuyor artık. Saray adabı ve kültürü.

165
32
yanıtYanıtla
YalancıSavar:

Padişah dediğin adam ata binip taa Macaristan a günlerce sefere katılıyor. Sen Macaristan'a arabayla gitme çilesine bile katlanamazsın.

yanıt97
yanıt29
sade vatandaş:

padişahların hepsi sefere gitmemişti bazıları ordularını şanlı komutanlarıyla sefere gönderirken haremde günlük işlere bakıyorlardı bu bahsettiğim harem üsküdar harem değil, sirkeci harem

yanıt39
yanıt50
Akıllı olmalıyız:

Yersiz tepkiler verildiğini düşünüyorum. Bu binalar kendilerine kiralanmıyor bakanlığa kiralanıyor. O binalarda memurlar çalışacak. Çukurambar bu hükümet döneminde lüks oldu ve resmi kuruluşların bulunduğu bir yer (chp binası da orda). Burda sormamız gereken bu binanın kimden veya kimin tanıdığından kiralandığı. Çok boş şeylere gaza geliyoruz. Kiralayan kişilerin bu bakanlıkla bir alakası yoksa neyi konuşuyoruz? Konuşmamız gereken şey TBMM neden tasarruf kapsamında değil? Bütün partiler orda? :)

57
63
yanıtYanıtla
Onemli Degil:

Akilli Arkadas, Sen Simdi Neyi Nasil Anlayip Goruyorsun da O Muhtesem Fikirlerinle Bizleri Aydinlatiyorsun ?

yanıt53
yanıt14
Ne Demeli:

Şahsen ben kiralanma kısmı ile ilgilenmiyorum beni rahatsız eden lüks olan kısmı, yani bu kiralama 5 lira ile de olabilir 25 lira ile de olabilir. Hani memleket sıkıntıda tasarruf diyoruz malum.

yanıt14
yanıt0
sade vatandaş:

koskoca Türkiye Cumhuriyeti kamu kurum kuruluşlarını kendi binalarında barındıracak kuvvet kudrette değilmi Allahtan kıyıda köşede beş on kuruş paramız kalmıştı yoksa o kadar yazlık kışlık sarayları nasıl yapardık bunada şükür diyelim

92
17
yanıtYanıtla
Tüm 26 yorumu okumak için tıklayın Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title