Bakan Kirişci: Pancar eken 28 bin 800 çiftçimize 490 milyon TL nakdi avans ödenecek - Haberler
Haberi Paylaş

Bakan Kirişci: Pancar eken 28 bin 800 çiftçimize 490 milyon TL nakdi avans ödenecek

Demirören Haber Ajansı - Güncel
 - Güncelleme:
Bakan Kirişci: Pancar eken 28 bin 800 çiftçimize 490 milyon TL nakdi avans ödenecek

TARIM ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, pancar eken 28 bin 800 çiftçiye 490 milyon lira avans ödemesi yapılacağını açıkladı.

TARIM ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, pancar eken 28 bin 800 çiftçiye 490 milyon lira avans ödemesi yapılacağını açıkladı.

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "2022 yılında pancar eken çiftçilerimize 1 ton pancar için verilecek avans, yüzde 290 artışla 18 TL'den 70 TL'ye çıkarıldı. 3 defa ödenen avans sayısı 5'e çıkarıldı. Tükşeker ile sözleşmeli tarım kapsamında bu yıl pancar eken 28 bin 800 çiftçimize toplamda yaklaşık 490 milyon TL nakdi avans ödemesi yapılacak. Çiftçilerimizin pancar ekim ve sulamalarında kullandıkları elektrik ve motorin masrafları için Türkşeker tarafından faizsiz olarak verilecek olan nakdi avanslar, 24 Mayıs'ta çiftçimizin hesabında olacaktır" ifadelerine yer verdi.


Demirören Haber Ajansı / Güncel

Bekir Pakdemirli Vahit Kirişci Türk Lirası Twitter Güncel Haberler

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.
title