Haberler

Alanya'da Ustalarla Söyleşi Programı

Alanya Belediye Tiyatrosu’nun 1.’sini düzenlediği ‘Ustalarla Söyleşi’ programı Tan Sağtürk’ün katılımıyla gerçekleştirildi.

Alanya Belediye Tiyatrosu'nun 1.'sini düzenlediği 'Ustalarla Söyleşi' programı Tan Sağtürk'ün katılımıyla gerçekleştirildi.

Alanya Belediyesi Tiyatro Müdürlüğü'nün yeni projesi 'Ustalarla Söyleşi' programı ünlü Balet Tan Sağtürk'ün katılımıyla gerçekleştirildi. Tan Sağtürk, tecrübelerini ve sanat hayatını programa katılan vatandaşlara aktardı. Ustalarla Söyleşi programı, Tan Sağtürk'ün ortaya koyduğu sanat eserlerinin yer aldığı video gösterimiyle başladı. Program boyunca ara ara seyircilerin de sorularını yanıtlayan Tan Sağtürk, bir seyircinin sorduğu 'Alanya'da bale okulu açar mısınız?' sorusuna, "Akademi olarak, çok uzun zamandır bale eğitimini Türkiye'nin her bölgesinde vermeye çalışıyorum. Ancak Alanya bu konuda kendi imkanını oluşturabilecek niteliklere sahip. Bu konuda bir fikir vermem gerekirse Rusya'daki tecrübelerime dayanarak bu şehirde yaşayan yerleşik Rus vatandaşlardan destek alınabilir. Gerçekten disiplinli ve iyi baletlere sahip bir ülke. Aralarında bu konuda eğitimli insanların olduğunu düşünüyorum. Bunun dışında oluşturulacak bir dernekle kültür-sanat üzerinde yapılacak çalışmalar desteklenebilir ama kişisel olarak bu konuda şu anda öyle bir düşüncem yok" cevabını verdi.

"Kızımla yapacağım gösteri en heyecanlı dansım olacak"

'Hayatınızdaki en heyecanlı gösteri hangisi?' sorusuna Sağtürk, "Hayatımda gerçekten çok güzel gösterilere katıldım. Hepsi birbirinden güzeldi. Tek bir tanesini seçemem. Ancak önümüzdeki aylarda yapacağımız 'Kardelen' gösterisinde kızımla dans edeceğim. Benim için en heyecanlı dans bu olacaktır."

Alanya Belediyesi Tiyatro Müdürü Hüseyin Çinal, yaklaşık 2 saat süren Ustalarla Söyleşi programının ardından usta Balet Tan Sağtürk'e katılımlarından dolayı teşekkür plaketi takdim etti.

Ustalarla Söyleşi Altan Erkekli ile devam edecek

Tan Sağtürk'ün katılımıyla ilki düzenlenen Ustalarla Söyleşi programı düzenli olarak tekrarlanacak. Her ay bir usta isime ev sahipliği yapacak olan Alanya Belediye Tiyatrosu, gelecek ay Altan Erkekli'yi konuk edecek. - ANTALYA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

Alanya Belediyesi Altan Erkekli Tan Sağtürk Türkiye Politika Güncel Haberler

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title