Haberler

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehdi Eker, Sur İlçesine Bağlı Köyleri Ziyaret Etti

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve 27. dönem Diyarbakır milletvekili adayı Mehmet Mehdi Eker, seçim çalışmaları kapsamında Sur ilçesine bağlı köyleri ziyaret etti.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve 27. dönem Diyarbakır milletvekili adayı Mehmet Mehdi Eker, seçim çalışmaları kapsamında Sur ilçesine bağlı köyleri ziyaret etti. Köylerde kalabalık kitleler tarafından coşkulu bir şekilde karşılanan Eker, "En güzel, en büyük ihtiyaç gönüllerin yapılmasıdır. Gönülleri de biz yapmak istiyoruz" dedi.

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Genel Başkan Yardımcısı ve 27. dönem Diyarbakır milletvekili adayı Mehmet Mehdi Eker, seçim çalışmaları kapsamında Sur ilçesine bağlı Özekli, Büyükakören ve Kavaklıbağ köylerini ziyaret etti. Ziyarette Eker'e, kurum temsilcileri, il gençlik kolları ve kadın kolları teşkilatı üyeleri de eşlik etti.

"AK Parti kör ideolojilerin partisi olmadı"

Eker ve beraberindekiler ilk olarak Özekli köyünü ziyaret etti. Burada kalabalık bir kitle tarafından coşkulu karşılanan Eker ve beraberindekiler öğle namazının eda edilmesinin ardından köy taziye evinde vatandaşlarla buluştu. Burada vatandaşlara hitap eden Eker, yıkmak değil yapmak istediklerinin ve en önemlisinin de gönülleri yapmak olduğunu kaydetti. AK Parti'nin özellikle bir hizmet siyaseti yaptığını kaydeden Eker, "Kör ideolojilerin partisi olmadı. Vatandaşın hayatını nasıl kolaylaştırırız, refahını nasıl arttırırız, ekmeğini aşını nasıl büyütürüz, işsiz gence daha çok nasıl iş imkanı oluştururuz, devleti nasıl iyi yönetirsek insanlar kendi hayatlarını daha rahat bir şekilde yaşarlar ve daha çok yakın olurlar birincisi bu. İkincisi de birikmiş tarihsel meseleleri çözmek, sorunları çözmek. Birlik, beraberlik ve kardeşlik içerisinde çözemeyeceğimiz hiçbir mesele yok. Geçmiş dönemde Türkiye'de yaşayan milyonlarca Kürt kardeşimizin, varlığı inkar ediliyordu, reddediliyordu. Resmiyette yoktu. Öyle zamanlar olmuş ki geçmişte bazılarınız belki gördü bazılarınız duydu, Kürtçe konuşmak bile yasak. Biz AK Parti olarak geldiğimizde bu yanlış politikalara bir son verdik. Bugün devletin 24 saat Kürtçe yayın yapan radyo ve televizyonu var. Hiçbir şey de olmuyor. Ne devlet yıkıldı, ne millet parçalandı, hiçbir şey yok. Hak da budur, hukuk da budur, böyle olmalıydı. Bizim diğerlerinden farkımız bu" dedi.

"Terörle, şiddetle, zorbalıkla kimse kimseye bir şey dikte ettirmesin"

Yeni problemler yaratmadan sorunların çözülmesi gerektiğini vurgulayan Eker, "Yeni sorunlar üretmeden, yeni bir sorun açmadan, yeni yaralar açmadan, yeni problemler ortaya çıkarmadan barış içinde gerekiyor. Bizim derdimiz budur. Çözüm süreci de bunun için. Kavgasız, gürültüsüz yapalım bu işi. Ondan sonra herkese gelsin kim ne diyorsa, herkesin fikri kendine, gelsin seçimlerde yarışsınlar. Ama zorla, baskıyla, korkmayla, terörle, şiddetle, zorbalıkla kimse kimseye bir şey dikte ettirmesin. Biz buna karşıyız. AK Parti'nin diğer partilerden farkı budur" diye konuştu.

"Gönülleri de biz yapmak istiyoruz"

Sur'da yaşanan hendek olaylarını anımsatan Eker, sözlerine şöyle devam etti: "Güzelim Diyarbakır şehrini yıkmaya kalktılar, yaktılar. Fatihpaşa Cami'yi kim yaktı? Minberini yaktılar. İçinden yaktılar, dışardan atılan bombayla falan değil. Oradaki kiliseyi de yaktılar, yıktılar. Niye? Çünkü amaç yıkmaktır yapmak değil. Bizim varlığımız bu. Biz diyoruz ki biz yıkmayacağız, yapacağız. Gönülleri de yapacağız. En güzel, en büyük ihtiyaç gönüllerin yapılmasıdır. Gönülleri de biz yapmak istiyoruz. Huzura ihtiyacımız var. Kardeşliğe ihtiyacımız var. Kavgasız, gürültüsüz, gözyaşı olmadan birlikte bir dünyayı nasıl inşa ederiz biz onun için çaba sarf ediyoruz." Konuşmaların ardından köyden ayrılan Eker, kendisini dinleyen muhtarların ve vatandaşların sorunları dinledi. Eker ve beraberindekiler daha sonra Büyükakören köyü ile Kavaklıbağ köylerini ziyaret etti. - DİYARBAKIR

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

Mehmet Mehdi Eker Diyarbakır Ak Parti Sur Politika Güncel Haberler

Bodrum bu yaz neden boş kaldı? Görüşlerinizi yazın

Bodrum bu yaz neden boş kaldı? Görüşlerinizi yazın

Hz. Muhammed'e hakaret eden şüpheli tutuklandı

Hz. Muhammed'e hakaret eden şüpheli tutuklandı

Sahipsiz sokak köpekleriyle ilgili kanun teklifi, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonunda kabul edildi

Sahipsiz sokak köpekleriyle ilgili kanun teklifi, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonunda kabul edildi

Bakmadan Geçme

24-25 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! 24-25 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 24-25 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 24-25 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Pendik, Üsküdar, Esenler elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Elektrikler ne zaman gelecek? Ankara Keçiören, Pursaklar, Gölbaşı elektrik kesintisi! Gaziosmanpaşa hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Gaziosmanpaşa nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Fatih hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Fatih nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Eyüpsultan hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Eyüpsultan nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Lugano Fenerbahçe maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Lugano FB maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Lugano Fenerbahçe maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Lugano Fenerbahçe maçı kaç kaç, canlı maç skoru! Lugano Fenerbahçe maçı CANLI izle! (HD) 23 Temmuz Lugano Fenerbahçe maçı canlı yayın nereden ve nasıl izlenir? Lugano Fenerbahçe maçı ilk 11'i! Fenerbahçe'nin Lugano maçı 11'i belli oldu mu, ilk 11'de kimler var?
AK Parti Sözcüsü Çelik: Katliam yasası gibi sunulması haksızlık, arzumuz sokaklarımızın güvenli hale gelmesi

AK Parti Sözcüsü Çelik: Katliam yasası gibi sunulması haksızlık, arzumuz sokaklarımızın güvenli hale gelmesi

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title