Gencim, Girişimciyim, Güçlüyüm' Girişimcilik Eğitimi Sona Erdi - Haberler
Haberi Paylaş

Gencim, Girişimciyim, Güçlüyüm" Girişimcilik Eğitimi Sona Erdi

AA - Haberler | Yerel
Gencim, Girişimciyim, Güçlüyüm

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile KOSGEB arasında yürütülen "Gencim, Girişimciyim, Güçlüyüm" girişimcilik eğitimi sona erdi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile KOSGEB arasında yürütülen "Gencim, Girişimciyim, Güçlüyüm" girişimcilik eğitimi sona erdi.

Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, Edirne Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü Gençlik Merkezi'nde eğitimlerini tamamlayan girişimci adaylarının sertifika törenine katıldı.

Vali Şahin, burada yaptığı konuşmada, girişimcilik kurslarıyla pek çok gencin iş hayatına atıldığını ve hükümetin yeni programında hibe oranlarının dahada artırılacağını söyledi.

Kursu bitirenlerin 30 ay sonra başlayarak 24 ay ödemeli girişimcilik kredilerini alacaklarını, esnaflığa, iş dünyasına adım atacağını ifade eden Vali Şahin, şunları kaydetti:

"Burada kitabi bilgiler öğrendiniz ama iş yeri açtığınızda durumun farklı olduğunu göreceksiniz iyi bir esnaf olursanız kazanırsınız, iyi bir esnaf olmanın yolu da dürüstlüktür. Doğruluktan ve dürüstlükten asla ayrılmayacaksınız. Yunus Emre'nin Divanı'ndaki şu sözünde olduğu gibi, 'Cümleler doğrudur sen doğru isen doğruluk bulunmaz sen eğri isen' doğru, dürüst insan her zaman kazanır. Doğruluğu beklemek için doğru olmak lazım."

Vali Şahin, sertifika almaya hak kazanan gençleri kutlayarak sertifikalarını verdi.

AA - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500