Erdoğan Çatalca'da Albay Peker'in Cenazesine Katıldı - Haberler
Haberi Paylaş

Erdoğan Çatalca'da Albay Peker'in Cenazesine Katıldı

Demirören Haber Ajansı - Haberler | Güncel

(aktüel görüntü ) ERDOĞAN ÇATALCA'DA ALBAY PEKER'İN CENAZESİNE KATILDIŞEHİDİN CENAZESİ EVİNİN ÖNÜNE GETİRİLDİĞİNDE GÖZYAŞI SEL OLDUHaber-Kamera: İdris TİFTİKCİ - İSTANBUL DHAŞırnak'ta helikopter kazasında şehit olan Piyade Kurmay Albay Gökhan Peker için Çatalca'daki Nakkaş köyünde cenaze...

(aktüel görüntü ) ERDOĞAN ÇATALCA'DA ALBAY PEKER'İN CENAZESİNE KATILDI

ŞEHİDİN CENAZESİ EVİNİN ÖNÜNE GETİRİLDİĞİNDE GÖZYAŞI SEL OLDU

Haber -Kamera: İdris TİFTİKCİ - İSTANBUL DHA

Şırnak'ta helikopter kazasında şehit olan Piyade Kurmay Albay Gökhan Peker için Çatalca'daki Nakkaş köyünde cenaze töreni düzenlendi. Törene Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da katıldı. Erdoğan cenaze töreni sonrası şehit ailesine taziyelerini iletti.

EVİNİN ÖNÜNDE HELALLİK ALINDI

Şırnak Şenoba'da helikopter kazasında şehit olan Albay Gökhan Peker'in naaşı bugün saat 12.00 sıralarında Çatalca Nakkaş Köyü'ndeki baba ocağına getirildi. Peker'in cenazesi evinin önüne getirildiğinde gözyaşı sel oldu. Şehit albayın annesi Semra Peker ve eşi Nilay Peker tabuta sarılarak gözyaşı döktü.

ERDOĞAN DA CENAZEYE KATILDI

Alınan helalliğin ardında şehidin cenazesi Nakkaş Köyü Meydanı'na getirildi. Cenaze namazı, katılımın yüksek olması nedeniyle Baba Nakkaş Camii'nin yakınındaki köy meydanından kılındı. Cuma namazına müteakip kılınan cenaze namazına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan ve CHP Milletvekili Engin Altan da katıldı. Cenazede Şehit albayın annesi Semra Peker, eşi Nilay Peker, 10 yaşındaki oğlu Kaan Peker, 4 yaşındaki oğlu Kerem Peker, şehidin kardeşleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

AİLEYE TAZİYELERİN İLETTİ

Cenaze namazını İstanbul İl Müftüsü Prof. Dr. Hasan Kamil Yılmaz kıldırdı. Cenaze namazının kılınması ve helallik alınmasının ardından tören mangasının omuzlarında şehidin cenazesini, cenaze aracına götürdü. Bu sırada Cumhurbaşkanı Erdoğan, şehidin yakınlarına yanına giderek başsağlığı diledi. Cenaze aracı köy mezarlığına doğru hareket ederken durduruldu. Şehidin annesi ve eşi cenaze aracına bindi. Cenazeye katılanlarda dev Türk bayrağıyla mezarlığa kadar yürüdü. Gökhan Peker'in naaşı köy mezarlığındaki aile kabristanına defnedildi.

Erdoğan Çatalca'da Albay Peker'in Cenazesine Katıldı

Erdoğan Çatalca'da Albay Peker'in Cenazesine Katıldı

Erdoğan Çatalca'da Albay Peker'in Cenazesine Katıldı

Demirören Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
title