Haberler

"Başbakan Erdoğan da Utansın"

Güncelleme:

Jerusalem Post, Karadeniz'de batan Struma gemisi olayını hatırlatarak Türkiye'den özür talep etti.

Jerusalem Post, 1942 yılında Karadeniz"de batan "Struma" gemisi olayını, " Türkiye, "Struma' İçin Bize Bir Özür Borçlu" başlıklı bir makaleyle irdeledi.

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun kanlı Mavi Marmara baskını konusunda Türkiye'den özür dilemesinin ardından tazminat müzakerelerinin başlamasına kısa bir süre kala İsrail'de 1942 yılında Karadeniz'de batan, "Struma" gemisi ile ilgili bir kampanya başlatılması dikkat çekiyor.

Jerusalem Post gazetesince yayınlanan bir makalede Romanya'daki faşist rejimden kaçıp Filistin'e gitmek isteyen yüzlerce Yahudiyi taşıyan "Struma" gemisinin motorunun bozulmasından sonra Türk makamlarınca yanaştırıldığı Türkiye'nin sahillerinden birkaç ay sonra "zorla denize açılmasına zorlanmasının" ardından battığı anlatılıyor.

"Türkiye, "Struma' konusunda Bize Bir Özür Borçlu" başlığının kullandığı makalede sadece iki kişinin kurtulduğu kaydedilen "Struma" gemisinin batışı için "Filistin'e kaçak göç tarihinin en kötü trajedisi", "2. Dünya Savaşı sırasında Türklerin karıştığı utanç verici olay", "Türkler onları ölüme gönderdi" gibi savlar dile getiriliyor.

Bu arada, makalede Netanyahu'nun başında bulunduğu koalisyonun en büyük ortağı Likud'un milletvekillerinden Moşe Feiglin, Facebook'ta "Struma" olayını, "Türklerden bir Özür Talebi" başlığı altında kaleme aldı.

"Gerçek budur ki bizim bir özüre ihtiyacımız yok. Finansal tazminata da yok" diyen Feiglin, ancak Yahudilerin hatırlamayı bildiklerini belirtikten sonra "Bu sözleri okuyanlar Türkçe biliyorlarsa lütfen bir kopyasını Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a göndersin ki o da, utancı paylaşabilsin" ifadelerini kullandı.

Kaynak: ANKA / Dünya

Recep Tayyip Erdoğan Jerusalem Post Karadeniz Türkiye Dünya Haberler

EURO 2024 finalinin heyecanına dayanamayan Bursalı vatandaş hayatını kaybetti

EURO 2024 finalinin heyecanına dayanamayan Bursalı vatandaş hayatını kaybetti

CHP lideri Özgür Özel, 15 Temmuz gecesini anlattı! Kılıçdaroğlu detayı hayli enteresan

CHP lideri Özgür Özel, 15 Temmuz gecesini anlattı! Kılıçdaroğlu detayı hayli enteresan

Ayşe Ateş, eşi Sinan Ateş'in dövdürdüğü gazetecilerden özür diledi

Ayşe Ateş, eşi Sinan Ateş'in dövdürdüğü gazetecilerden özür diledi

Bakmadan Geçme

KPSS ALAN SINAV TARİHLERİ 2024! KPSS Alan Bilgisi 1. 2. ve 3. oturumlar ne zaman, saat kaçta başlıyor? KPSS sonuçları hangi tarihte açıklanıyor? MasterChef'te ana kadroya giren 4. isim kim olacak? MasterChef yeni bölüm fragmanı izle! Bu akşam hangi diziler ve filmler var? 15 Temmuz TV yayın akışı! Bugün TV'de neler var? Sandık Kokusu Gülnaz kim? Gözde Seda Altuner kimdir, kaç yaşında? 15 Temmuz'da borsa açık mı, kapalı mı? Borsa 15 Temmuz'dan sonra ne zaman açılacak? 15 Temmuz'da sağlık ocağı kapalı mı, açık mı? 15 Temmuz hastaneler, poliklinikler ve sağlık ocakları çalışıyor mu? 15 Temmuz'da eczaneler açık mı, kapalı mı? 15 Temmuz'da eczaneler çalışıyor mu, nöbetçi eczane nerede? 15 Temmuz hangi yıl oldu, önemi nedir? 15 Temmuz darbe girişiminde kaç kişi öldü, ne oldu? 15 Temmuz'da kargo açık mı, kapalı mı? 15 Temmuz Pazartesi günü kargolar çalışıyor mu, saat kaçta açılıyor? 15 TEMMUZ MESAJLARI VE SÖZLERİ: 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü mesajı! 15 Temmuz darbe girişimi kısa, yeni, anlamlı ve uzun sözler! 15 Temmuz'da otobüsler bedava mı? İstanbul, Ankara, İzmir 15 Temmuz'da toplu taşıma ücretsiz mi? BUGÜN HANGİ MAÇLAR VAR? 15 Temmuz günü maç var mı, hangi kanaldan yayınlanıyor, şifresiz mi? Masterchef'te ana kadroya giren 3. kişi kim? Ana kadroda kimler var? MasterChef yeni bölüm tanıtımı izle! 15 TEMMUZ TV YAYIN AKIŞI: Bugün televizyonda ne var? KANAL D, SHOW TV, ATV, TRT1, NOW, TV8 EURO 2024 Şampiyonu kim oldu? İSPANYA- İNGİLTERE MAÇINDAN KARELER
Muhtarlık seçiminde başlayan tartışma kanlı bitti! Tüfekle vurulan 2 kardeş öldü, 2 kişi yaralandı

Muhtarlık seçiminde başlayan tartışma kanlı bitti! Tüfekle vurulan 2 kardeş öldü, 2 kişi yaralandı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title