DSP'li Pazarcı: "CHP ile Yoğurt Yiyişimiz Farklı"

DSP'li Pazarcı: "CHP ile Yoğurt Yiyişimiz Farklı"

Demokratik Sol Parti (DSP) Balıkesir Milletvekili Hüseyin Pazarcı, "CHP ile Mecliste Beraberiz Ama Yoğurt Yiyişimiz Farklı" Dedi.

DSP'li Pazarcı:

Demokratik Sol Parti (DSP) Balıkesir Milletvekili Hüseyin Pazarcı, "CHP ile mecliste beraberiz ama yoğurt yiyişimiz farklı" dedi.

DSP Balıkesir Milletvekili Hüseyin Pazarcı, Balıkesir'de parti binasında ilk basın toplantısını düzenledi. TBMM'deki görevlendirmelerde AB Uyum Komisyonu Başkanı seçilen Hüseyin Pazarcı, Balıkesir ile ilgili neler yapılabileceği konularında bilgi verdi. Yerel gazetelerin sorunlarıyla da yakından ilgilendiğini kaydeden milletvekili Hüseyin Pazarcı, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a sunulan, "gazetecilik mesleğinin sorunları" ile ilgili olarak da çalışmalar yapacağını söyledi.

Basın toplantısından önce Vali Selahattin Hatipoğlu ile İGM Başkanı Mehmet Akif Okur'u makamlarında ziyaret eden Milletvekili Hüseyin Pazarcı, AB Uyum Komisyonu Başkanlığı görevini ifa ederken AB fonlarıyla Balıkesir'de yapılabilecek işleri de araştırdıklarını belirtti. Pazarcı, Balıkesir'deki termal enerji potansiyelinin çok iyi değerlendirilmesi gerektiğini, termal enerjiyle ilgili santraller kurulmasının bir zaruret olduğunu söyledi. Termal enerjinin sadece turizmle kullanılarak kısıtlanmasından yana

olmadığını kaydeden Pazarcı, bundan başka Balıkesir'e rüzgar santrallerinin de ciddi biçimde inşa edilmesi gerektiğini bildirdi.

"YOĞURDU FARKLI YİYORUZ"

DSP'li Hüseyin Pazarcı, seçimlere birlikte girdikleri CHP ile ilgili soruları da cevapladı. İşbirliğinin ardından girdikleri mecliste ayrıldıkları halde kardeş parti olduklarını belirten Pazarcı, "Mecliste kardeş partiler olarak işbirliği içinde çalışıyoruz. Bazı konularda onlar bize, biz de onlara destek veriyoruz. Komisyonlarda görev alacak isimleri birlikte belirliyoruz. Benim de AB Uyum Komisyonu Başkanlığı'na seçilmem bu doğrultuda oldu. Biz mecliste beraberiz, yalnız yoğurt yiyişimiz farklı" dedi.

(YU-YU-OK-Y)