Çorum: Çorum'da Yerel Yönetimler

Çorum: Çorum'da Yerel Yönetimler

Düğünlerde Silah Atmayanları Ödüllendirerek Ziya Gökalp İlköğretim Okulu'nda Yıllar Önce Başlatılan "Bireysel Silahlanmaya Hayır" Kampanyasına da Destek Veren Merkeze Bağlı Konaklı Belde Belediye Başkanı Ahmet Şentürk'e İzci Öğrenciler Tarafından Teşekkür Belgesi Verildi.

Çorum: Çorum'da Yerel Yönetimler

Düğünlerde silah atmayanları ödüllendirerek Ziya Gökalp İlköğretim Okulu'nda yıllar önce başlatılan "Bireysel Silahlanmaya Hayır" kampanyasına da destek veren merkeze bağlı Konaklı Belde Belediye Başkanı Ahmet Şentürk'e izci öğrenciler tarafından teşekkür belgesi verildi.

Ziya Gökalp İlköğretim Okulu Müdürü Ekrem Özumar, Müdür Yardımcıları Halil Ünal ve Ülkü Karaseyfioğlu, öğretmenler İsmail Eren, Bahadır Çevik ile Okul İzci ve Temiz Toplum Grubu'ndan 25 öğrenci silah atılmayan düğünün sahiplerini altınla ödüllendiren Konaklı Belediye Başkanı Ahmet Şentürk'ü ziyaret etti. Başkan Şentürk'e çiçek ve okul adına hazırlanan teşekkür belgesini sunan Ziya Gökalp İlköğretim Okulu öğretmen ve izcileri ayrıca ilçede ihtiyacı olan bir kişiye verilmek üzere Çubukçu Mobilya tarafından yollanan televizyon sehpasını da hediye etti.

Okul Müdürü Ekrem Özümar, magandalar yüzünden yüzlerce insanın hayatını kaybettiğini belirterek, silah atmanın onurlu ve şerefli bir yanı olmadığını, kovboyları değil silah atmayanı ödüllendiren belediye başkanları ile gurur duyduğunu söyledi. Okul öğretmenlerinden Bahadır Çevik, silah atmanın korkaklık ve zayıflığın bir göstergesi olduğunu kaydederken, öğrencilerden Ceren Özdemir, Özgür Koçak, Murat Can Öztürk, Cem Durna, Hüseyin Uzunluöz ve Yusuf Salim yaptıkları konuşmada Belediye Başkanı Şentürk'e teşekkür ederek, 'Bireysel Silahlanmaya Hayır' kampanyasına tüm toplumun destek olmasını istedi.

Konaklı Beldesi'nde bugüne kadar 25 kişiye altın verdiklerini bildiren Belediye Başkanı Şentürk, kampanyanın diğer okullara ve sivil toplum örgütlerine örnek olmasını dilediğini, amaçlarının altın ödülü vermek değil silah atılmasını önlemek olduğunu sözlerine ekledi.