Brückner: Maçı Yüzde 100 Çek Cumhuriyeti Kazanır Demedim

Brückner: Maçı Yüzde 100 Çek Cumhuriyeti Kazanır Demedim

2008 Avrupa Futbol Şampiyonası'nda Grubundaki 3. Maçında Yarın Türkiye ile Karşılaşacak Olan Çek Cumhuriyeti'nde, Teknik Direktör Carel Brükcner, 'Hiçbir Zaman Maçı Yüzde 100 Çek Cumhuriyeti Kazanır Diye Bir Şey Söylemedim' Dedi.

Brückner: Maçı Yüzde 100 Çek Cumhuriyeti Kazanır Demedim

2008 Avrupa Futbol Şampiyonası'nda grubundaki 3. maçında yarın Türkiye ile karşılaşacak olan Çek Cumhuriyeti'nde, teknik direktör Carel Brükcner, ''Hiçbir zaman maçı yüzde 100 Çek Cumhuriyeti kazanır diye bir şey söylemedim'' dedi.

Brückner, Cenevre'de maçın yapılacağı statta düzenlediği basın toplantısında, bu maçın her iki takım açısından da, ''ya hep ya hiç maçı'' olacağını belirterek, ''Hem savunmada hem hücumda kendimizi geliştirmemiz gerekiyor. Kendi açımızdan savunmamızı sağlam tutmamız ve Portekiz maçından daha iyi bir oyun sergilememiz lazım. Maçın gidişine göre hareket edeceğiz'' diye konuştu.

Çek Cumhuriyeti Teknik Direktörü, maçın beraberlik halinde direk penaltılara gitmesinin de adil olup olmadığının bir önemi olmadığını vurgulayarak, ''Sonuçta bunu uygulamak zorundayız. Önemli olan sonunda maçı kazanmak'' dedi.

Konuşmasında Türkiye'nin her maçına farklı 11'le çıktığını hatırlatan Brückner, ''Rakibe göre farklı oyun ve taktikler var. Bu şaşırtmalı bir durum değil. Buna göre önlemimizi alacağız'' şeklinde yorumladı.

Kaynak: AA