Brezilyalı Futbolcuları Taşıyan Uçak Düştü! Brezilyalı Futbolcular Hangi Takımlıydı?

Brezilyalı Futbolcuları Taşıyan Uçak Düştü! Brezilyalı Futbolcular Hangi Takımlıydı?

Brezilyalı futbolcuları taşıyan uçak düştü. Brezilyalı futbolcular hangi takımlıydı? Brezilyalı futbolcuları taşıyan uçakta kaç yolcu vardı?

Brezilyalı Futbolcuları Taşıyan Uçak Düştü! Brezilyalı Futbolcular Hangi Takımlıydı?

Brezilyalı futbolcuları taşıyan Bolivya Kolombiya uçağı düştü. Uçaktaki 72 yolcu 9 mürettebat bulunuyordu. 72 yolcu arasında Atlatico Nacional futbol takımıyla oynamak üzere kente gelen Brezilya ekibi Chapecoense'nin oyuncuları da yer alıyordu. Bolivya'dan havalanan uçak, Medellin uluslararası havalimanına doğru inerken düştü. Kazanın yerel saatle akşam saat 10.15'te gerçekleştiği bildiriliyor. Venezuela kökenli LAMIA Havayolları'na bağlı RJ85 tipi bir yolcu uçağı, Bolivya'dan Kolombiya'ya giderken, 72 yolcu ve 9 mürettebatıyla düştü. Bolivya'dan havalanan uçak, Medellin uluslararası havalimanına doğru inerken düştü. Yerel kaynaklara göre, charter seferi yapan uçakta, bugün Güney Amerika kupası için Atletico Nacional takımı ile karşılaşacak Brezilya'nın Chapecoense takımı da bulunuyordu.

UÇUŞ ÖNCESİ SON FOTOĞRAF

Kolombiya'da düşen uçakta yer alan futbolcuların, uçuş öncesinde paylaştıkları fotoğraflar ortaya çıktı. Kolombiya'da yolcu uçağı düştü. Bolivya'dan havalanan uçak, Medellin Uluslararası Havalimanı'na doğru ilerlerken düştü. 72 yolcu ve 9 mürettebatı bulunan uçağın düşmesiyle gerçekleşen kazada, ilk belirlemelere göre en az 10 kişi yaralı.

YARIN FİNAL MAÇI VARDI

Yerel medya, uçaktaki yolcular arasında Atletico Nacional futbol takımıyla oynamak üzere kente gelen Brezilya ekibi Chapecoense'nin oyuncuları da yer alıyordu. İki takım, Copa Sudamerica finalinde yarın karşı karşıya gelecekti.

EN AZ 10 KİŞİ YARALANDI

Kazanın yerel saatle akşam saat 10.15'te gerçekleştiği bildiriliyor. La Union kenti itfaiye departmanı, Venezuela kökenli LAMIA Havayolları'na bağlı RJ85 tipi bir yolcu uçağının düşmesi sonucu en az 10 kişinin yaralandığını aktardı.