Binali Yıldırım, Tartışmalara Noktayı Koydu: İstanbul'a Aday Değilim

Binali Yıldırım, Tartışmalara Noktayı Koydu: İstanbul'a Aday Değilim

Haberler.com - Haberler | Güncel

TBMM Başkanı Binali Yıldırım'a "Aday mısınız?" sorusunu yönelttiğini belirten Posta yazarı Candaş Tolga Işık, "Çok net bir şekilde böyle bir görevi istemediğini anlattı" dedi.

2019 yerel seçimlerinde adı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için geçen TBBM Başkanı Binali Yıldırım, Posta gazetesi yazarı Candaş Tolga Işık'a yaptığı açıklamada tartışmalara noktayı koydu.

Binali Yıldırım'a "Aday mısınız?" sorusunu yönelttiğini belirten Işık, "Çok net bir şekilde böyle bir görevi istemediğini, Meclis Başkanlığı'nda çok mutlu olduğunu anlattı" dedi.

İşte Candaş Tolga Işık'ın yazısından bir kesit;

Yerel seçim yaklaşırken meslektaşlarımızın İşkembe-i Kübra'dan aday sallama huyu artık iyice sapıttı. MHP'nin adayı Bedrettin Dalan diye bir haber çıktı dün... Dalan hemen yalanladı. Bu gidişle "Nurettin Sözen geri dönüyor" diye haber yapılırsa şaşırmayın. Kıymetli arkadaşlarım, değerli büyüklerim sallamayın demiyorum, siz yine sallayın ama Allah aşkına biraz insaflı sallayın.

BİNALİ YILDIRIM ASLA ADAY OLMAZ!

50 kere yazdık lakin devletin haber ajansı da dahil bazılarını ikna etmek mümkün olmuyor. Binali Yıldırım belediye başkanlığına aday olmak istemiyor. Hiçbir şartta olmayacak. Hatta ne zaman birileri bu konuyu açsa ya da yazsa Yıldırım'ın yakın çevresi devreye girip yalanlıyor. Hâlâ neden Binali Yıldırım'ın adaylığını konuşuyoruz anlamış değilim. Geçenlerde Binali Bey'e rastladım. Ona da sordum. "Aday mısınız?" diye... Çok net bir şekilde böyle bir görevi istemediğini, Meclis Başkanlığı'nda çok mutlu olduğunu, burada yapılacak çok işi, hedefi olduğunu anlattı. Daha ne desin anlamıyorum ki!

MUHARREM İNCE OLMAZSA EN DOĞRU İSİM GÜRSEL TEKİN

CHP yönetimi şayet Muharrem İnce'yi aday göstermezse ki bütün işaretler bu istikamette; en doğru aday Gürsel Tekin. Tekin hem teşkilata hem de İstanbul'a hakim aynı zamanda da sokakta karşılığı olan bir isim. Aday adaylığını iki ay önce açıkladı ve o günden beri sokak sokak çalışıyor. Gürsel Tekin'i Türkiye, CHP İstanbul İl Başkanı olarak tanıdı. Kılıçdaroğlu'yla birlikte aday oldukları yerel seçimde CHP'nin İstanbul'da aldığı rekor oyda Tekin'in payı çok büyüktü. İlçe belediyelerinde aday belirleme sürecinde de katkısı olacaktır. Üstüme vazife değil ama adı geçen adaylar arasında Gürsel Tekin'den daha doğru bir isim yok.

Binali Yıldırım, Tartışmalara Noktayı Koydu: İstanbul'a Aday Değilim

Manşet Haberler

title