Başbakan Yıldırım: Sahil Güvenlik Ekiplerimiz Gerekli Müdahaleyi Yaptılar ve Oradan O Bayrağı... - Haberler
Haberi Paylaş

Başbakan Yıldırım: Sahil Güvenlik Ekiplerimiz Gerekli Müdahaleyi Yaptılar ve Oradan O Bayrağı...

Demirören Haber Ajansı - Haberler | Güncel

Başbakan Yıldırım: Sahil Güvenlik ekiplerimiz gerekli müdahaleyi yaptılar ve oradan o bayrağı kaldırdılarKaldırılan Yunan bayrağının dikilmesi sırasında çekilen fotoğraflarıBaşbakan Binali Yıldırım, Didim açıklarında kayalığa dikilen Yunan bayrağının kaldırıldığını söyledi.

Başbakan Yıldırım: Sahil Güvenlik ekiplerimiz gerekli müdahaleyi yaptılar ve oradan o bayrağı kaldırdılar

Kaldırılan Yunan bayrağının dikilmesi sırasında çekilen fotoğrafları

Başbakan Binali Yıldırım, Didim açıklarında kayalığa dikilen Yunan bayrağının kaldırıldığını söyledi.

Başbakan Yıldırım " Ege Denizi'nde zaman zaman gerginliği arttırmaya yönelik, kışkırtmaya yönelik komşumuz Yunanistan'ın bir takım faaliyetlerinin olduğu malumunuz. Son zamanlarda bu ihlallerde artışlar göze çarpıyor. Özellikle aidiyeti, sahipliği belli olmayan kaya parçaları var. Bunlara yönelik Kardak kayalıklarına benzer girişimlerin olduğunu görüyoruz. Didim açıklarında yerleşim yeri olmayan kayalıklara bir Yunan bayrağı dikme girişimi oldu. Bunun üzerine de Sahil Güvenlik ekiplerimiz gerekli müdahaleyi yaptılar. ve oradan o bayrağı kaldırdılar. Bizim Yunanistan'a tavsiyemiz; iyi komşuluk ilişkileri içerisinde, gerginliği arttıracak provokasyonlardan, kışkırtmalardan uzak durması. Komşuluk hukukuna uygun olarak hareket etmesidir. Ülkemizin egemenlik haklarından kimsenin taviz vereceğimizi düşünmemesini özellikle bekliyoruz. Şartlar ne olursa olsun bu yönde yapılacak oldu bittilere, fiili durumlara gereken karşılığı vermeye kararlıyız" dedi.

Öte yandan Didim açıklarındaki kayalıklara, 3 kişi tarafından Yunan bayrağının diktikleri sırada çekilen fotoğraflar ortaya çıktı

Demirören Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri

Binali Yıldırım, Ege Denizi, Yunanistan, Didim, Politika, Güncel, Haber

title