'Balyoz Planı' İddiaları Soruşturması -Emekli Orgeneral Çetin Doğan'ın Avukatı Ülgen: -'çetin Doğan'ın Sağ Bacağında Uyuşma ve Ağrı Yoğunlaşmış'

'Balyoz Planı' İddiaları Soruşturması -Emekli Orgeneral Çetin Doğan'ın Avukatı Ülgen: -'çetin Doğan'ın Sağ Bacağında Uyuşma ve Ağrı Yoğunlaşmış'

'Balyoz Planı' İddiaları Soruşturması Kapsamında Tutuklanan Emekli Orgeneral Çetin Doğan'ın Avukatı Celal Ülgen, 'Müvekkili Çetin Doğan'ın Sağ Bacağında Ağrı ve Uyuşmanın Yoğunlaşmış Olduğunu' Söyledi

'Balyoz Planı' İddiaları Soruşturması -Emekli Orgeneral Çetin Doğan'ın Avukatı Ülgen: -'çetin Doğan'ın Sağ Bacağında Uyuşma ve Ağrı Yoğunlaşmış'

'Balyoz Planı' iddiaları soruşturması kapsamında tutuklanan emekli Orgeneral Çetin Doğan'ın avukatı Celal Ülgen, 'müvekkili Çetin Doğan'ın sağ bacağında ağrı ve uyuşmanın yoğunlaşmış olduğunu' söyledi.

Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesinde basın mensuplarına, Doğan'ın sağlığıyla ilgili bir açıklama yapan Ülgen, bugün saat 9.30'da bir avukat arkadaşının Silivri Cezaevinde Çetin Doğan ile görüşmeye gittiğini ve oradan aldıkları bilgilere göre Silivri Devlet Hastanesindeki inceleme sonuçlarının henüz cezaevine intikal etmemiş olduğunu öğrendiklerini belirtti.

Avukat arkadaşının aktarımıyla Çetin Doğan'ın sağ bacağında uyuşma ve ağrı yoğunlaşmasının tespit edildiğini kaydeden Ülgen, şöyle konuştu:

'Bilindiği gibi Silivri Cezaevi kampüsünü bulunduğu yer, oldukça rutubetli bir bölgedir. Bu bölgede bacak ağrısının ve uyuşmasının nüksetmesinin çok tehlikeli olacağı daha önce doktorları tarafından iletilmişti. Bu nedenle biz de büyük bir endişe duyduk. Avukat İsmail Tepecik arkadaşımla birlikte 10 dakika önce cezaevine bir faks çekerek, tam teşekküllü bir hastaneye sevk işleminin ivedi olarak gerçekleşmesini istedik. Faksın şu anda ellerinde olması gerekir. Sanıyorum yarım saat ya da bir saat içinde başka bir haber alırsak sizlerle paylaşacağım.'

Basın mensuplarının, 'Doğan tedavi istemiyordu' hatırlatması üzerine de Ülgen, Doğan'ı sağlığının söz konusu olması nedeniyle ikna ettiklerini ve Doğan'ın mutlaka hastaneye gideceğini aktardı.

Avukat Ülgen, 'Bu hastane hangisi olursa olsun gidecek. Ancak bildiğiniz gibi sadece tutuklular için değil bütün hastalar için bir hasta hakları bulunmaktadır. Hasta hakları çerçevesinde bir hastanın kendi işlemini yapacak hastayı ve doktoru seçme hakkı da vardır. Tutuklu, hastane seçme hakkından yoksun bırakılamaz. Bunun da dikkate alınacağını düşünüyorum' diye konuştu.

Avukat Celal Ülgen, gazetecilerin, 'Sizin hastane konusunda tercihiniz ne?' sorusunu da, 'Avukatları olarak bizim tercihimiz Çetin Paşa'nın itirazına rağmen, çünkü Çetin Paşa, GATA olması halinde bir takım çevrelerin 'gatakulli' lafını yineleyeceğini düşünüyor. ve böyle bir durumu içine sindiremeyeceği için, Çetin Paşa, İstanbul Üniversitesi hastanelerinin olabileceğini söylüyor' şeklinde yanıtladı.

Avukatlar olarak, Doğan'a ait bütün incelemeler, raporlar, muayeneler ve filmlerin GATA'da olması ve doktorlarının da orada bulunması nedeniyle GATA'nın daha doğal bir hastane olduğu düşüncesinde olduklarını belirten Ülgen, hangi hastanenin tercih edileceğini daha sonra basın mensuplarına açıklayacağını ifade etti.

Çetin Doğan'ın yapılan tetkiklerinde ortaya çıkan sonucun, 'tedavisinin daha ileri bir hastanede yapılması gerektiği' olduğunu ve o sonuçların cezaevi müdürlüğüne gelmediği için bugün sevk işlemi yapılmadığını söyleyen Ülgen, 'Oysa çok acil sevk işleminin yapılması lazım. Çünkü bu bacaktaki uyuşma kötü sonuçlar doğurabilir' dedi.

Ülgen, Silivri Devlet Hastanesinin bu yönde bir raporunun bulunduğunu ve rapor gereğince bilgi verdiğini de dile getirdi.

(MK-NER-CEM) - İSTANBUL