Bakanı Eleştirdi

Bakanı Eleştirdi
Demirören Haber Ajansı - Haberler | Güncel

CHP'li Cankurtaran: 'Taş üstünde taş koymayın' İsrail'in yöntemi (ek)BAKANI ELEŞTİRDİCHP Genel Başkan Yardımcısı Yasemin Öney Cankurtaran, Antalya'nın ardından Burdur'un Ağlasun İlçesi'nde partisinin ilçe binasının açılışına katıldı.

CHP'li Cankurtaran: 'Taş üstünde taş koymayın' İsrail'in yöntemi (ek)

BAKANI ELEŞTİRDİ

CHP Genel Başkan Yardımcısı Yasemin Öney Cankurtaran, Antalya'nın ardından Burdur'un Ağlasun İlçesi'nde partisinin ilçe binasının açılışına katıldı. PM Üyesi Gamze Taşcıer, Balıkesir Milletvekili Namık Havutça, İzmir Milletvekili Mustafa Balbay ve Burdur Milletvekili Mehmet Göker'in de katıldığı açılışın ardından davet üzerine Ağlasun Belediye Başkanı MHP'li Aydın Kaplan'ı ziyaret eden Cankurtaran, sonrasında Burdur'a geçti. İl binasında basın toplantısı düzenleyen Cankurtaran, "Kadına şiddet konusunda 'kadına şiddet hep vardı' dediler. Bakan kalktı, 'Siz farkındalık yükselttiniz. Eskiden de vardı kadına şiddet ve cinayet. Sizler yandaş medya, paralel medya kanalıyla çok göz önüne getirdiniz' dedi. Peki sayın bakan siz geldiğinizden bu yana yüzde 1400 artan oranı nasıl açıklayacaksınız? Sonra dediler ki 'Çocuk tacizi, çocuk istismarı hep oluyordu bizim memleketimizde ama şimdi öne çıkarılma oranı arttı, paralel medya bu konuları öne çıkardı.' Peki soruyorum sizin döneminizde yüzde 437 artan çocuk istismarına karşı görünülebilirlik nasıl saklanır?" diye konuştu.

'OSMANLI'YI ÖRNEK AL'

Türkiye'de 200 bin çocuk gelin, 1 milyon çocuk işçi olduğunu aktaran Cankurtaran, şöyle konuştu:

"Şimdi siz din üzerinden, insanların vicdanı üzerinden siyaset yaparken nerede dinimizin gerektirdiği ahlaki değerleri korumanız? Bizim dinimizde tecavüzcüyü sapığı korumak var mıdır? Her konuda Osmanlı'yı örnek almayı biliyorsun da sen hayvana tecavüz edildiğinde Osmanlı'nın ne yaptığını biliyor musun? Osmanlı hayvana tecavüz edeni kalın kütüklerle dövermiş. Bugün gelinen noktada sırf oy tahvil edebilmek için hayvan tecavüzcülerine bile şirin gözükülmeye çalışılmaktadır. Artık sözün bittiği yerdeyiz. Bir bakanın 'Bir kereden bir şey olmaz' dediği bir yerde artık ahlaktan, vicdandan bahsetmek mümkün değildir."

Bakanı Eleştirdi
Bakanı Eleştirdi
Bakanı Eleştirdi

Kaynak: Demirören Haber Ajansı

Manşet Haberler

title