Bakan Pepe: "Cumhurbaşkanı Makamı Layığını Buldu"

Bakan Pepe: "Cumhurbaşkanı Makamı Layığını Buldu"

Ümraniye'de "Meydan Alışveriş Merkezi"nin Açılışına Katılan Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe, Dışişleri Bakanı Abdullah Gül'ün Siyasi Kariyerinin Türkiye'deki Herkes Tarafından Kabul Edilen Bir Husus Olduğunu Belirterek, "Cumhurbaşkanı Makamı Layığını Buldu Diye Düşünüyorum" Dedi.

Bakan Pepe:

Ümraniye'de "Meydan Alışveriş Merkezi"nin açılışına katılan Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe, Dışişleri Bakanı Abdullah Gül'ün siyasi kariyerinin Türkiye'deki herkes tarafından kabul edilen bir husus olduğunu belirterek, "Cumhurbaşkanı makamı layığını buldu diye düşünüyorum" dedi.

Metro Group Asset Management tarafından inşa edilen "Meydan Alışveriş Merkezi"nin açılışı, Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe ile Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker'in katılımıyla bu akşam gerçekleşti. Açılış töreninde basın mensuplarının gündeme ilişkin sorularını cevaplandıran Bakan Pepe, Dışişleri Bakanı Abdullah Gül'ün siyasi kariyeri, devlet adamlığının Türkiye'deki herkes tarafından kabul edilen bir husus olduğunu belirterek, "Cumhurbaşkanı makamı layığını buldu diye düşünüyorum" diye konuştu.

2B Yasası'na ilişkin soruları da yanıtlayan Bakan Pepe, "2B yeni kurulacak 60. hükümetin öncelikli konusu. 2B hem soysal hem hukuki hem de ekonomik olarak insanımızı son derece alakadar eden ve çözülmesi arzu edilen bir konu" şeklinde konuştu.

Açılışta vatandaşlara seslenen Bakan Pepe, "Burası bina yapılmadan önceki halinden daha yeşillendirilmiş. Çok başarılı bir proje. Yazın topraktaki ısı çekiliyor ve kışın ısıtmada kullanılıyor ve yazın buranın soğutulması doğaya saygının gereği olarak özel bir sistemle sağlanıyor" dedi.

Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker de, hijyenin önemine değinerek, "Hijyene dikkat edilmeli. Tüketici sağlığı öncelikli olmalıdır. Bu alışveriş merkezi başarılı bir projedir" ifadesinde bulundu.

Konuşmaların ardından her iki bakan, alışveriş merkezinin açılış kurdelesini birlikte kesti.

(MB-EY-ÖZ-Y)

Kaynak: İHA