Azerbaycan Plakalı Araç Polisi Alarma Geçirdi

Azerbaycan Plakalı Araç Polisi Alarma Geçirdi

Azerbaycan Plakalı Araç Polisi Alarma Geçirdi
Demirören Haber Ajansı - Haberler | Güncel

BURSA'da dün gece Mobese'deki plaka tanıma sistemince, bir otomobile ait 27 BR 230 nolu plakanın, başka bir marka ve modele ait olduğunun belirlenmesiyle, polis alarma geçti.

BURSA'da dün gece Mobese'deki plaka tanıma sistemince, bir otomobile ait 27 BR 230 nolu plakanın, başka bir marka ve modele ait olduğunun belirlenmesiyle, polis alarma geçti. Bombalı araç olduğu şüphesiyle aranan otomobil bulunup durdurulunca gerçek ortaya çıktı. Türkiye'deki plakalara birebir benzeyen ancak Azerbaycan'a kayıtlı otomobilin sahibinin Bursa'ya yakınlarını ziyarete geldiği anlaşıldı.

Dün gece, 27 BR 230 plakalı Audi marka otomobilin Mobese plaka tanıma sistemine takılmasıyla hareketli anlar başladı. Kayıtlarda bu plakanın Opel Corsa marka bir otomobile ait olması üzerine polis, aracı bulmak için harekete geçti. Bombalı araç olabileceği şüphesiyle aranan araç, merkez Yıldırım İlçesi Yediselviler Mahallesi'nde bir ara sokakta polis ekipleri tarafından durduruldu. Otomobile tedbir alarak yaklaşan polis, araçta bulunan ve Azerbeycan uyruklu Ömer Eyüboğlu'nun üst aramasını yaptı. Terörle Mücadele ekipleri de otomobilde detaylı arama yaparken bir olumsuzluğa rastlanmadı. Eyüboğlu'nun, kısa bir süre önce Azerbeycan'dan Bursa'ya geldiği ve buradaki akrabalarını ziyaret edeceği öğrenildi.

Aracın plakasını inceleyen polis kenarındaki Azerbaycan'ın trafikteki kısaltması olan 'AZ' ibaresinin yeraldığını da belirleyince olayın hatalı tespitten kaynaklandığı da ortaya çıktı. Azerbaycan'ın trafiğe çıkan araçlarda kullandığı plakalar Türkiye'deki ile büyük benzerlik taşıyor.

Öte yandan, Bursa'da polisin bombalı araç aradığı haberleri sosyal medyada yer alınca gece boyunca kentin çeşitli bölgelerinden polise ihbarlar yapıldı.

- Bursa

Kaynak: Demirören Haber Ajansı

Manşet Haberler

title