Antalya'da Askere Saldırı
Haberler » Yerel » Haber

Antalya'da Askere Saldırı

Antalya'nın Konyaaltı ilçesinde devriye görevi yaparken silahlı saldırı sonucu yaralanan iki askerin tedavileri sürüyor.

Antalya'da Askere Saldırı

Antalya'nın Konyaaltı ilçesinde, devriye görevi yaparken silahlı saldırı sonucu yaralanan iki askerin tedavileri sürüyor.

Hisarçandır köyü yakınlarında bulunulan silahlı saldırıda yaralanan Jandarma Astsubay Başçavuş Şahin Çınar (39), Akdeniz Üniversitesi Hastanesinin yoğun bakım ünitesinde tutuluyor.

Hastanenin Başhekimi Doç. Dr. Abdullah Erdoğan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Astsubay Başçavuş Şahin Çınar'ın, hastaneye getirildiği sırada ağrılı uyaranlara verdiği yanıtın çok düşük olduğunu, solunumunun da yüzeysel ve minimal düzeyde bulunduğunu söyledi. Başından aldığı kurşunla yaralanan Çınar'ın, Beyin ve Sinir Cerrahisi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mahmut Akyüz ve ekibi tarafından ameliyata alındığını belirten Erdoğan, operasyon sayesinde beynin rahatlatıldığını vurguladı.

Doç. Dr. Erdoğan, ameliyat sonrasında hastanın tansiyon ve diğer hayati değerlerinin stabil olduğuna değinerek, "Modern tıbbi bilgiler ve teknolojinin uygun gördüğü şekilde optimum tedavi verilmektedir. Sonuç olarak, yüksek derecede hayati tehlike devam etmektedir" dedi.

Antalya'da iki yıldır görev yaptığı öğrenilen Astsubay Başçavuş Şahin Çınar'ın babası Nazım Çınar da gazetecilere yaptığı açıklamada, doktorların kendisine, oğlunun düne göre daha iyi olduğunu söylediğini bildirdi. Baba Çınar,

"Oğlum 20 yıldır asker, ama daha önce böyle bir olay yaşamadık. Lise öğrencisi torunum Gamze ile birlikte yoğun bakıma girerek oğlumu gördük. Oğlum yoğun bakım ünitesinde kızının elini tuttu ve kaldırdı. Ümitliyiz" dedi.

Ayağından yaralanan Uzman Çavuş İsmet Polat'ın ise Antalya Eğitim Araştırma Hastanesinde tedavisinin sürdüğü, durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Antalya'nın Konyaaltı ilçesine bağlı Hisarçandır köyü yakınlarında devriye görevi yapan sivil jandarma ekibi, dün akşam saatlerinde şüphe üzerine iki kişiyi durdurmuş, kimlik sorgulaması sırasında askerlerin üzerine tabancayla ateş açılmıştı.

Olayda Astsubay Başçavuş Şahin Çınar başından, Uzman Çavuş İsmet Polat ise ayağından yaralanmıştı. Saldırganlar yaya olarak kaçarken, yaralı askerler Akdeniz Üniversitesi Hastanesi ve Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırmıştı.

- ANTALYA