AK Parti İl Başkanı Sedat Yalçın'dan Cumhuriyet Bayramı Mesajı

AK Parti İl Başkanı Sedat Yalçın'dan Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Adalet ve Kalkınma Partisi Bursa İl Başkanı Sedat Yalçın, Türk milletinin kadını, erkeği, yaşlısı, genciyle topyekün katıldığı milli mücadeleyi Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün vizyonuyla şekillenen Cumhuriyet'in ilanıyla taçlandırdığını, bu...

AK Parti İl Başkanı Sedat Yalçın'dan Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Adalet ve Kalkınma Partisi Bursa İl Başkanı Sedat Yalçın, Türk milletinin kadını, erkeği, yaşlısı, genciyle topyekün katıldığı milli mücadeleyi Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün vizyonuyla şekillenen Cumhuriyet'in ilanıyla taçlandırdığını, bu destanın dünyadaki ezilmiş tüm milletlere örnek teşkil ettiğini söyledi.

Yalçın, Türkiye Cumhuriyet'inin kuruluşunun 89. Yıldönümü ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Mesajında millet olarak Cumhuriyetimizin 89. yılını kıvanç ve coşkuyla kutladığımızı belirten Yalçın, "29 Ekim, memleketimiz için 89 yıl öncesine dayanan yeni bir başlangıçtır. Cumhuriyet, milletimize yeni bir can vermiş, uygulamalarıyla geleceğe umutla bakmamızı sağlamıştır" ifadesini kullandı.

Yalçın, mesajında şunları dile getirdi:

"Egemenliğin kayıtsız şartsız milletin olduğu bu yönetim biçimi, Türkiye Cumhuriyetinin kuşkusuz aslını oluşturur. Türkiye, Cumhuriyetin ilanıyla başlayan gelişmesini kesintisiz sürdürerek adım adım bugünkü duruma ulaştırmıştır. Bugün Türkiye Cumhuriyeti kendi coğrafyasında örnek alınan, dünya genelinde sözüne güvenilen ve ülke içerisinde mutlu yarınlarını düşünen bir noktaya gelmiştir. Milli mücadelemiz tam bir destandır. Milletimiz kadını erkeği, çocuğu, genci ve yaşlısı ile topyekün vatanı ve özgürlüğünü korumak için savaşmıştır. Bu şanlı destan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün vizyonuyla şekillenmiş Cumhuriyetimizin ilanıyla taçlandırılmıştır. Bugün milletimiz ve meclisimizle Türkiye Cumhuriyetinin ilelebet payidar kalması için gereken inanca ve azme sahibiz, bununla gurur duyuyoruz. Ülkemizin ve milletimizin bütünlüğü içerisinde demokrasimizin ve Cumhuriyetimizin güçlenerek yaşatılacağına söz verdik. Gençlerimizin de bu inanç ve coşkuyla geleceğe hazırlanmalarını istiyoruz. Tüm hedefimiz Cumhuriyetimizin 100. yılında, 2023 vizyonumuzla Türkiye'yi dünyanın lider ülkeleri arasında hak ettiği noktaya taşımaktır".

(MŞ)

29.10.2012 15: 54: 25

TSI

NNNN - BURSA