3. Manavgat Belediyesi Yağlı Pehlivan Güreşleri

3. Manavgat Belediyesi Yağlı Pehlivan Güreşleri

28.09.2014 15:30 | Son Güncelleme: 28.09.2014 15:30
3. Manavgat Belediyesi Yağlı Pehlivan Güreşleri

Güreşlere 73'ü başpehlivan olmak üzere farklı kategorilerde yaklaşık 700 güreşçi katılıyor.

Manavgat Belediyesi tarafından bu yıl 3'üncüsü düzenlenen Yağlı Pehlivan Güreşleri başladı. 

Ilıca Stadyumu'nda düzenlenen güreşlere 73'ü başpehlivan olmak üzere farklı kategorilerde yaklaşık 700 güreşçi katılıyor. Kura çekimin ardından başlayan güreşler, çekişmeye sahne oluyor. 

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, gazetecilere yaptığı açıklamada, bu yılki güreşlerin genç yaşta hayatını kaybeden, Türk sporuna katkı yapmış pehlivanlara adandığını söyledi.

Cengiz Elbeye, Recep Gürbüz ve Zekeriya Güçlü gibi güreşçilerin genç yaşta hayatlarını kaybettiğini dile getiren Sözen, "Amacımız onların isimlerini unutturmamak, yeni nesillere, günümüzde bu sporu yapan arkadaşlara örnek olmalarını sağlamak" dedi.

Başkan Sözen, güreşlere bu yıl rekor sayıda güreşçinin katıldığını ifade ederek, "Elmalı'ya 71, Kırkpınar'a ise 50 başpehlivan katıldı. Manavgat'taki güreşlere ise 73 başpehlivan katılıyor. Bu da yağlı güreşlerde bir rekordur" diye konuştu.

Manavgat güreşlerini geleneksel hale getirmek için çalıştıklarını dile getiren Sözen, her yıl eksiklerini telafi ederek biraz daha iyisini yapmaya gayret gösterdiklerini kaydetti.

Kırkpınar ve Elmalı güreşlerini kendilerine hedef koyduklarını anlatan Sözen, "Onların tarihi değerlerini geçemeyiz ancak hedef de koymak durumundayız. Bu güreşlerimizin ayarında güreşler yapmaya gayret ediyoruz" ifadesini kullandı.

Güreşleri İl Emniyet Müdürü Cemil Tonbul, Manavgat Kaymakamı Emir Osman Bulgurlu, Serik Belediye Başkanı Ramazan Çalık ile davetliler ve güreşseverler izledi. - Antalya

Kaynak: Anadolu Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title