Zonguldak Feyzioğlu'ndan Yargı Reformu Açıklaması
Türkiye Cumhuriyeti 97 yaşında! 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun

Zonguldak Feyzioğlu'ndan Yargı Reformu Açıklaması

08.12.2018 18:17 | Son Güncelleme: 08.12.2018 18:17

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, Adalet Bakanlığı bünyesinde çalışmaları devam eden Yeni Yargı Reformu Stratejisi Belgesi konusunda açıklamalarda bulunarak, "Genellikle konuşur konuşur dağılırız. Bir sonuç da almayız ama bu sefer öyle değil.

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, Adalet Bakanlığı bünyesinde çalışmaları devam eden Yeni Yargı Reformu Stratejisi Belgesi konusunda açıklamalarda bulunarak, "Genellikle konuşur konuşur dağılırız. Bir sonuç da almayız ama bu sefer öyle değil. Bir sonuca doğru kararlı adımlar hep birlikte ilerlediğimizi görüyorum." dedi.

Genişletilmiş 16'ncı Karadeniz Baro Başkanları toplantısı, Zonguldak'ta yapıldı. Toplantıya, Metin Feyzioğlu ile 15 baro başkanı katıldı. Toplantının basına açık bölümünde konuşan bulunan Feyzioğlu, Adalet Bakanlığı bünyesinde çalışmaları devam eden Yeni Yargı Reformu Stratejisi Belgesi konusunda açıklamalarda bulundu. Yargı Reformu noktasında bir sonuca doğru emin adımlarla ilerlediklerini belirten Feyzioğlu, "Geçtiğimiz günlerde bildiğiniz gibi yargıya yönelik önemli gelişmeler yaşadık ve yaşamaya da devam ediyoruz. Yargının zirvesi, Adalet Bakanlığı'nın ev sahipliğinde toplandı. Sayın anayasa mahkemesi başkanımız, Yargıtay başkanımız, Danıştay başkanımız, biz, adalet bakanımız ve YÖK Başkanımız bir araya geldik. Hep birlikte bu büyük zirvede yargı reformunu konuştuk. Genellikle konuşur konuşur dağılırız. Bir sonuç da almayız ama bu sefer öyle değil. Bir sonuca doğru kararlı adımlar hep birlikte ilerlediğimizi görüyorum. Bu vesileyle de sizin aracılığınızla bu konuda lokomotif görevi yapan Sayın Adalet Bakanımıza teşekkür etmek istiyorum. Kendisi avukatlıktan gelme bir bakan, fiilen yıllarca avukatlıktan gelmiş, yıllarca ekmeğini avukatlıktan kazanmış birisi olarak avukatlık mesleğinin sorunlarını yaşayarak bilen birisi. Bunları da en uygun şekilde ortak aklı kullanarak çözmeye kararlı." dedi.

Türkiye Barolar Birliği olarak TBMM'deki tüm hukukçu milletvekillerini bir araya getirdiklerini söyleyen Feyzioğlu, amaçlarının dost ortamında konuşulan sorunların milletin üstün menfaati gözetilerek çözmek olduğunu söyledi. Avukatı dışlayan hiçbir çözümün gerçekçi olmadığını ifade eden Feyzioğlu, şöyle dedi:

"Ben çözümlerin olacağına inanıyorum. Avukatları dışlayan hiçbir çözüm gerçekçi değildir. Çünkü avukatı dışlayan her çözüm, devletin hizmetle yükümlü olduğu vatandaşı dışlayan bir çözümdür. Bunu unutmayalım, bir vatandaşın temsilcisiyiz, bizim dışlandığımız yerde vatandaş dışlanmıştır. Şu anda iyi bir süreci el birliği ile yürütüyoruz. Bakanlığımızla, Yargıtay'ımız ve Anayasa Mahkememiz ile güzel bir ilişki içindeyiz. Güzel sonuçlar alacağımıza inanıyorum."

Toplantı, diğer konuşmaların ardından basına kapalı olarak devam etti.

Zonguldak Feyzioğlu'ndan Yargı Reformu Açıklaması
Zonguldak Feyzioğlu'ndan Yargı Reformu Açıklaması
Zonguldak Feyzioğlu'ndan Yargı Reformu Açıklaması
Zonguldak Feyzioğlu'ndan Yargı Reformu Açıklaması

Kaynak: Demirören Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet

Haberler

Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Zonguldak Feyzioğlu'ndan Yargı Reformu Açıklaması - Zonguldak
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 29.10.2020 20:33:45. #1.14#
title