Haberler

Mandalı'dan "Başkan Sınıfta Kaldı" Açıklamasına Tepki

Tekirdağ’ın Kapaklı ilçesi Belediye Başkanı İrfan Mandalı, AK Parti İlçe Teşkilatı’nın kendisi hakkında yaptığı “Başkan Sınıfta Kaldı” açıklamalarına Belediye Meclisi’nin Nisan Ayı toplantısında cevap verdi.

Tekirdağ'ın Kapaklı ilçesi Belediye Başkanı İrfan Mandalı, AK Parti İlçe Teşkilatı'nın kendisi hakkında yaptığı "Başkan Sınıfta Kaldı" açıklamalarına Belediye Meclisi'nin Nisan Ayı toplantısında cevap verdi. Mandalı, "Kapaklı yıllardır Devlet yatırımlarından hak ettiğini alamıyor. Asıl sınıfta kalan AK Parti hükümetidir" dedi.

Kapaklı Belediyesi Nisan ayı olağan meclis toplantısı, Belediye Başkanı İrfan Mandalı başkanlığında gerçekleşti. Toplantıda gündem maddelerinin görüşülmesine geçilmeden önce, AK Parti İlçe yönetiminin kendisi hakkında yaptığı "Başkan sınıfta kaldı" şeklindeki açıklamalara cevap veren Başkan Mandalı, "Kapaklı Türkiye'nin en hızlı göç alan şehirlerinden birisidir. Sanayisiyle ülke ekonomisine en çok katkı yapan bölgelerin de başında gelmektedir. Fakat maalesef hak ettiği devlet yatırımlarını alamamaktadır" dedi.

"BİZ DEVLETTEN ZENGİN DEĞİLİZ"

Mandalı, "İlçemizde spor salonu yok. Bunun için Bakanlığa gerekli yazıları yazdık ama hala cevap gelmedi. Biz devletten zengin değiliz. Kapaklı'da okul sayısı yetersiz. Bununla birlikte nüfusu 10 bin olan şehirlerde üniversiteler var fakat nüfusu 100 bin olan Kapaklı'da üniversite yok. Biz Kapaklı'ya üniversite istiyoruz. Saray yolunun hali ortadadır. Yıllardır bitirilemedi. Pınar Bulvarı'na üst geçit yapılması gerekiyor. Bu Karayollarının sorumluluğundadır. Biz yapalım dedik ama buna da izin çıkmadı. Tüm bunlar göz önünde bulundurulduğunda Kapaklı'ya devlet yatırımı yapılmadığı aşikardır. Dolayısıyla sınıfta kalan biz değil, AK Parti hükümetidir" ifadelerini kullandı.

"EĞİTİM ALANI OLARAK 1 METREKARE AYIRDIĞINIZ YER YOK"

Mandalı'nın bu açıklamaları üzerine söz alan AK Parti İlçe Başkanı Salih Bezgin, "Biz Kapaklı Hükümet Konağı'nın yıkılan Beyaz Saray Düğün Salonu alanına yapılmasını istedik. Karşı çıktınız. Halbuki orası 4 mahallenin kesiştiği merkezi bir noktadır. Hastane konusunda da çok güzel müjdelerimiz olacak. Biraz daha sabredilmesi gerekiyor. Siz devlet yatırımlarını merak etmeyin. Devletimiz gerekeni yapacaktır. Siz buranın çocuğusunuz. Kapaklı'ya bir eser bırakın" dedi.

AK Partili Meclis Üyesi İrfan Demir de, "Üniversite istiyorsunuz ama eğitim alanı olarak 1 metrekare ayırdığınız yer yok. 30 dekar eğitim alanı istenildi sizden onu bile hazırlayamadınız. Bu arada Devlete olan 58 dönümlük arazi borcunuz da ayrı bir konu" diye konuştu.

"BU TABLO NE ZAMAN DÜZELECEK"

Kapaklı'ya üniversite gelecekse değil 30 dekar, gerekirse 100 dekar eğitim alanı oluşturabileceklerini söyleyen Başkan Mandalı, "Siz bana önce şunun cevabını verin. Tekirdağ vergi veren iller sıralamasında 8'inci iken, yatırım alan iller sıralamasında 68'inci sırada yer alıyor. Bu tablo ne zaman düzelecek. Tekirdağ ne zaman en fazla devlet yatırımı alan ilk 8 ilden biri olacak?" diye sordu.

AK Partili Meclis Üyesi Mustafa Çetin ise, "Devlet yatırımı almak için bakanlıkların önünde sabahlamanız gerekiyor. Siz kaç kere bir devlet yatırımı için herhangi bir bakanlığı ziyaret ettiniz? İşin o boyutunda bürokrasi çok uzun sürüyor. Fakat siz Belediye Başkanı olarak gerekli bütçeye ve haklara sahipsiniz. Sizin yatırım yapmanız daha kolaydır" şeklinde cevap verdi.

ENCÜMENE ÇETİNKAYA VE YILDIRAN SEÇİLDİ

Konuşmaların ardından gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi. Toplantının ilk gündem maddesinde Divan Katibi üyeleri seçildi. Divan Katipliklerine CHP'li Nalan Çolak ve Muzaffer Yıldıran seçildi. 1'inci Meclis Başkan Vekilliği'ne CHP'li Ersin Yavuz, 2'nci Meclis Başkan Vekilliğine de Mustafa Serat'ın seçildiği toplantıda Encümen üyeliklerine de CHP'li İlhan Çetinkaya ve Muzaffer Yıldıran seçildi. İmar Komisyonu üyeliklerine CHP'li H. İbrahim Erkan, Nalan Çolak ve Kemal Kenar ile AK Partili Ufuk Bayraktar ve İbrahim Aktürk seçildi.

KOMİSYON ÜYELERİ BELİRLENDİ

Toplantı Plan Bütçe ve Tarife Komisyonu üyelik seçimleri ile devam etti. Plan ve Bütçe Komisyonu üyeliklerine CHP'li Erol Özkan, Turan Çakan ve Ersin Yavuz ile AK Partili Sevgi Aksoy ve Mahir Aras seçildi. Tarife Komisyonu üyeliklerine ise CHP'li Ender Dubaz, Bakser Öztürk ve Yılmaz Saç ile AK Partili Salih Bezgin ve İrfan Demir seçildi. Seçimlerin ardından bir önceki oturumda komisyonlara havale edilen gündem maddeleri görüşülerek karara bağlandı. - TEKİRDAĞ

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

AK Parti Tekirdağ Kapaklı Yerel Haberler

'Bakanın ailesi için yolcu uçaktan indirildi' iddiası sonrası AJet ve Mehmet Şimşek'ten açıklama

"Bakanın ailesi için yolcu uçaktan indirildi" iddiası sonrası AJet ve Mehmet Şimşek'ten açıklama

Gazze'de geçici yönetim sinyali! ABD basını ortaya attı: Hamas razı oldu

Gazze'de geçici yönetim sinyali! ABD basını ortaya attı: Hamas razı oldu

Ümraniye'de tehlikeli provokasyon! Yabancı uyruklu esnaftan haraç kestiler

Ümraniye'de tehlikeli provokasyon! Yabancı uyruklu esnaftan haraç kestiler

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Zelenskiy ile görüştü: Karadeniz Tahıl Girişimi için çalışmalara yeniden başladık

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Zelenskiy ile görüştü: Karadeniz Tahıl Girişimi için çalışmalara yeniden başladık

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title