Fethiye'de Esnaflar Mali Kongrede Buluştu - Haberler
Haberi Paylaş

Fethiye'de Esnaflar Mali Kongrede Buluştu

İhlas Haber Ajansı - Yerel
Fethiye'de Esnaflar Mali Kongrede Buluştu

Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi mali kongresine yoğun katılım oldu.

Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi mali kongresine yoğun katılım oldu.

Yapılan 57. Genel Kurula Aydın ve Muğla Bölge Birliği Başkanı Necip Saraç'ın yanı sıra Muğla ve İlçeleri Esnaf Odaları Başkanları ile Fethiye Ziraat Odası Başkanı Kenan Karayiğit ile üyeler katıldılar. Kongrede divan Başkanlığını Bölge Birlik Başkan Yardımcısı Süleyman Can, Başkan Yardımcılığını Fethiye Esnaf Odası Başkanı Mehmet Soydemir, katiplikleride Murat Burmabıyık ve Şükran Şahin yaptılar. Kongrede Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, şehitlerimiz ve ebediyete intikal eden esnaflar için saygı duruşunda bulunulup istiklal marşımız söylendi. Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı İsmail Başoğlu kısa bir açılış konuşması yaparak 26 yıldan bu yana hizmet etmekten gurur duyduğum Kooperatifimizde yapamadıklarımız varsa söyleyin bunlarıda yapalım"dedi.

Başoğlu daha sonra 2015 yılı yönetim kurulu faaliyet raporunu okudu. 2015 yılı çalışmalarını anlatan Başoğlu 2015 yılında Plasman toplamımız 32 Milyon TL olmasına rağmen 11 Milyon 250 Bin artışla 35 Milyon TL'ye ulaştı. Aynı yıl takip oranımız yüzde 27 olarak gerçekleşti. Bir çok esnafımıza en yüksek limitten kredi kullandırdık. Üniversitede okuyan ortaklarımızın 52 çocuğuna burs verdik. Sivil Toplum Kuruluşları Spor, Eğitim ve Sanatsal çalışmalara destek olmaya çalıştık. Ortağı olduğumuz Esnaf Hastanemizin ortaklarımızın yararlanması için indirimli hizmete devam ettik. Kooperatif öncülüğünde kurulan Gıda Analizi, Mikro Biyoloji ve Toprak Analiz Labaratuarının tüm çalışmalarında etkin rol oynadık" dedi. Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı İsmail Başoğlu 2016 yılı beklentileri içinde Plasman toplamının 45 Milyon TL'ye çıkarmayı hedeflediklerini söyleyip takip oranının yüzde 20'ye indirmeyi amaçladıklarını daha fazla öğrenciye de burs vermeyi planladıklarını anlattı. Başoğlu; "2015 yılı bilançosu aktif toplamı 99 Milyon 547 Bin 654TL, gelir Toplamı 1Milyon 178 Bin 920 TL, gider Toplamı ise 785 Bin 797TL olarak gerçekleşmiş 393. 123 TL müsfet fark olmuştur. Ortaklara 35 Milyon TL kredi kullandırılmıştır. Mevcut Ortak sayımız Bin 868, geçen yıl kaydedilen ortak sayımız 188, çıkarılan ortak sayısı 116"dedi.

Toplantıda denetleme kurulu raporunu da Selehattin Cesur okudu. Üyeler faaliyet raporu ve denetleme kurulu raporunu ibra etti. - MUĞLA

İhlas Haber Ajansı / Yerel

Süleyman Can Fethiye Aydın Muğla Yerel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.
title