Haberler

Depremzedeler Erzurum'da Tortum Şelalesi'ni gezdi

Güncelleme:

Erzurum Hizmetiçi Eğitim Enstitüsü'nde misafir edilen depremzedeler, UNESCO Dünya Mirası Listesi'ne aday gösterilen Tortum Şelalesi'ni gezdi. Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat'ta meydana gelen depremin ardından Erzurum Hizmetiçi Eğitim Enstitüsü'nde misafir edilen ailelere, enstitünün müdür yardımcısı Onur Yücesoy tarafından kültür turu etkinliği düzenlendi. Uluslararası Sakin Kentler Birliğince Türkiye'nin 11'inci sakin kenti seçilen ve UNESCO Dünya Mirası Listesi'ne aday gösterilen Uzundere ilçesindeki Tortum Şelalesi'ne götürülen depremzedeler, burayı gezdikten sonra meyve bahçelerindeki ağaçlardan dalından meyve yedi. Çeşitli ikramların yapıldığı etkinlikte, çocuklar oyun parkında eğlendi. Müdür Yardımcısı Yücesoy, depremzede misafirlerin baş tacı olduğunu belirterek, 'Depremzede misafirlerimiz için kültürel ve tarihi tanıtım amacı ile Tortum Şelalesi gezisi tertip ettik. Anlamlı hizmetlerimiz asil milletimize yakışır şekilde devam edecektir. Rabbim devletimize zeval vermesin inşallah.' dedi. Sosyal ve kültürel etkinliklerle depremzedelerin moral bulduğunu, belirli zamanlarda depremzedelere yönelik kültürel ve sanatsal faaliyetler yaptıklarını ifade eden Yücesoy, çocukların ve ailelerin deprem psikolojisinden kurtulmaları için bu tür etkinliklerin önemli olduğunu dile getirdi. Depremzede aileler ise Yücesoy'a etkinliklerden dolayı teşekkür etti.

Erzurum Hizmetiçi Eğitim Enstitüsü'nde misafir edilen depremzedeler, UNESCO Dünya Mirası Listesi'ne aday gösterilen Tortum Şelalesi'ni gezdi.

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat'ta meydana gelen depremin ardından Erzurum Hizmetiçi Eğitim Enstitüsü'nde misafir edilen ailelere, enstitünün müdür yardımcısı Onur Yücesoy tarafından kültür turu etkinliği düzenlendi.

Uluslararası Sakin Kentler Birliğince Türkiye'nin 11'inci sakin kenti seçilen ve UNESCO Dünya Mirası Listesi'ne aday gösterilen Uzundere ilçesindeki Tortum Şelalesi'ne götürülen depremzedeler, burayı gezdikten sonra meyve bahçelerindeki ağaçlardan dalından meyve yedi.

Çeşitli ikramların yapıldığı etkinlikte, çocuklar oyun parkında eğlendi.

Müdür Yardımcısı Yücesoy, AA muhabirine, depremzede misafirlerin baş tacı olduğunu belirterek, "Depremzede misafirlerimiz için kültürel ve tarihi tanıtım amacı ile Tortum Şelalesi gezisi tertip ettik. Anlamlı hizmetlerimiz asil milletimize yakışır şekilde devam edecektir. Rabbim devletimize zeval vermesin inşallah." dedi.

Sosyal ve kültürel etkinliklerle depremzedelerin moral bulduğunu, belirli zamanlarda depremzedelere yönelik kültürel ve sanatsal faaliyetler yaptıklarını ifade eden Yücesoy, çocukların ve ailelerin deprem psikolojisinden kurtulmaları için bu tür etkinliklerin önemli olduğunu dile getirdi.

Depremzede aileler ise Yücesoy'a etkinliklerden dolayı teşekkür etti.

Kaynak: AA / Yaşam

Kahramanmaraş Uzundere Misafir Türkiye Erzurum Tortum Unesco Deprem Dünya Yaşam Haberler

Erdoğan'dan İmamoğlu'na gönderme: Belediyelerin görevi gazetecileri şarap festivaline götürmek değil

Erdoğan'dan İmamoğlu'na gönderme: Belediyelerin görevi gazetecileri şarap festivaline götürmek değil

Helikopterin enkazını bulan Akıncı, İran'da paniğe neden oldu: Füzelerimizin yeri ifşa oldu

Helikopterin enkazını bulan Akıncı, İran'da paniğe neden oldu: Füzelerimizin yeri ifşa oldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan: İran'daki helikopter kazası nedeniyle 1 günlük milli yas ilan ediyoruz

Cumhurbaşkanı Erdoğan: İran'daki helikopter kazası nedeniyle 1 günlük milli yas ilan ediyoruz

Bakmadan Geçme

21 Mayıs Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! Süper Loto sonuçları açıklandı mı? 21 Mayıs Süper Loto kazanan numaralar neler? Süper Loto sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? 21 Mayıs Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 21 Mayıs AFAD ve Kandilli deprem listesi! 21 Mayıs Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? Cüneyd öldü mü, intihar mı etti? Kızıl Goncalar Cüneyd diziden ayrıldı mı? 21 Mayıs 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 21 Mayıs Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! Gaddar neden bitiyor? FİNAL YAPIYOR! Gaddar niye final yapıyor? Asgari kurumlar vergisi nedir, ne kadar olacak? Hangi şirketler asgari kurumlar vergisi ödeyecek? Konyaspor 3'lü averaj, 4'lü averaj küme düşme hesabı nedir, averajı kaç (KONYASPOR-HATAYSPOR, GAZİANTEP) ? Samet Akaydın neden kadro dışı bırakıldı, Panathinaikos'tan ayrılacak mı? Samet Akaydın Fenerbahçe'ye geri dönecek mi? Türkiye'ye dönme kararı aldı Dilan Çiçek Deniz kimdir? Dilan Çiçek Deniz kaç yaında, nereli, hangi filmlerde oynadı? Konyaspor küme düşme ihtimali var mı, ligde kalmayı garantiledi mi? 20-21 Mayıs hava bugün ve yarın nasıl olacak? HAVA DURUMU! İstanbul'da yarın hava nasıl olacak, yağış var mı? 20-21 Mayıs Akaryakıt Fiyatları: Benzine ve motorine indirim veya zam var mı?
Kocaeli'de genç kızın ölümüyle mide bulandıran gerçek emniyette gün yüzüne çıktı

Kocaeli'de genç kızın ölümüyle mide bulandıran gerçek emniyette gün yüzüne çıktı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title