Van: Türkiye 3. Futbol Ligi

Belediye Vanspor Teknik Direktörü Nevzat Şipal, Profesyonel Ligde Yeni Bir Takım Olmalarına ve Bütün Eksikliklere Rağmen Yönetim ve Teknik Heyet Olarak Hedefledikleri Yerde Olduklarını Söyledi.

Van: Türkiye 3. Futbol Ligi

Belediye Vanspor Teknik Direktörü Nevzat Şipal, profesyonel ligde yeni bir takım olmalarına ve bütün eksikliklere rağmen yönetim ve teknik heyet olarak hedefledikleri yerde olduklarını söyledi.

Belediye Vanspor Teknik Direktörü Nevzat Şipal, Şahabettin Özaslaner Spor Tesisleri'nde yardımcıları ve futbolculardan Sinan Tosun ve Uğur Kardal ile bir basın toplantısı düzenledi. Teknik Direktör Nevzat Şipal, profesyonel ligde yeni bir takım olduklarını belirterek, bütün eksikliklere rağmen yönetim ve teknik heyet olarak ligde hedefledikleri yerde olduklarını söyledi. Bütçelerine uygun transferler yaptıklarını belirten Şipal, "Van'da sporun gelişmesi için altyapıya büyük önem veriyoruz. Altyapı gelecek için çok önemli" dedi.

Ligin başlangıcından beri spor kamuoyunda kendisini ve takımını hiç kimsenin ziyaret etmediğini ifade eden Şipal, Vanspor döneminde kendisini destekleyip, plaket sunanların bugün Belediye Vanspor döneminde yalnız bıraktığını söyledi. Şipal, "Belediye Vanspor'un başarısı hepimizin başarısıdır. Geçmişte olduğu gibi bugün de Van futbolunun iyi yerlere gelmesi için gece gündüz çalışıyorum. Ama spor kamuoyunda aynı samimiyeti göremiyorum 3. Lig'in başından bu yana beni ve takımını hiç kimse ziyaret etmedi. Sorunlarımız paylaşılmadı. Bunun tam aksine spor kamuoyu bizden şampiyonluklar bekliyor. Herkes şampiyon olmak ister, bu ancak birlik, beraberlik ve destek sunmakla mümkün oluyor. Van'da futbol hiçbir zaman profesyonel kriterler doğrultusunda geliştirilmedi. Belediye Vanspor'da bugün aynı sorunu yaşıyoruz" diye konuştu. Basın mensupları için tesislerde bir ofis açacaklarını ve bundan sonraki aşamalarda devamlı istişare içinde olacaklarını söyleyen Şipal, Belediye Vanspor'un iyi yerlere gelmesi için herkesle olduğu gibi basınla da olan diyaloglarını geliştirmeyi düşündüklerini vurguladı.

Semt sahalarının biran önce çoğaltılması gerektiğini ve günü birlik başarılarla bir yere varmanın söz konusu olamayacağını kaydeden Şipal, ancak tek çatı altında kenetlenerek başarıya ulaşabileceklerini vurguladı. Gerek duyulduğu takdirde devre arasında takıma takviye yapabileceğini belirten Şipal, "3. Lig'de favori takımların başında Adanaspor, Aksarayspor, Diskispor ve Belediye Vanspor geliyor. Hedefimiz pazar günü Van Atatürk Şehir Stadı'nda Osmaniyespor ile oynayacağımız maçı kazanarak yolumuza devam etmektir" diye konuştu.