Vali Karadeniz, Tıp Tarihi Müzesi, Ulu Cami ve Mevlevihane'de İncelemelerde Bulundu - Haberler
Haberi Paylaş

Vali Karadeniz, Tıp Tarihi Müzesi, Ulu Cami ve Mevlevihane'de İncelemelerde Bulundu

Vali Karadeniz, Tıp Tarihi Müzesi, Ulu Cami ve Mevlevihane'de İncelemelerde Bulundu
Habermetre - Haberler | Toplum

Vali Yaşar Karadeniz, Ayşe Hafsa Sultan Tıp Tarihi Müzesi ve Mevlevihane'yi ziyaret etti, Ulu Cami de devam eden restorasyon çalışmalarını inceledi.

Vali Yaşar Karadeniz, Ayşe Hafsa Sultan Tıp Tarihi Müzesi ve Mevlevihane'yi ziyaret etti, Ulu Cami de devam eden restorasyon çalışmalarını inceledi.

Vali Yaşar Karadeniz, ilk olarak Manisa'da 500 yıl darüşşifa olarak kullanılan ve 8 yıldır da Manisa Celal Bayar Üniversitesi bünyesinde Tıp Tarihi Müzesi olarak hizmet veren Ayşe Hafsa Sultan Tıp Tarihi Müzesini ziyaret etti. Türkiye'deki 10 tıp tarihi müzesinden biri olan, geçmişinde şifahane olarak kullanılan 3 yapıdan biri olan ve geçmişten günümüze tıp tarihinin yolculuğunun anlatıldığı müzede incelemelerde bulunan Vali Karadeniz, yetkililerden bilgi aldı. Vali Karadeniz, restorasyonu devam eden Ulu Cami'de incelemelerde bulundu

Vali Karadeniz, Ayşe Hafsa Sultan Tıp Tarihi Müzesi ziyareti sonrasında Saruhanoğulları Beyliği'nin en önemli yapılarından biri olan ve restorasyon çalışmaları devam eden Ulu Cami'de incelemelerde bulundu.

Restorasyon çalışmalarını yerinde inceleyen Vali Karadeniz, yetkililerden çalışmaların son durumu hakkında bilgi aldı.

Manisa Mevlevihane'sine ziyaret

Vali Karadeniz daha sonra Saruhan Bey'in torunu İshak Çelebi tarafından inşa ettirilen Ulu Cami Külliyesi'nin bir bölümünü oluşturan Manisa Mevlevihane'sine ziyarette bulundu. Günümüzde Mevlevi kültürünün tanıtıldığı bir etnoğrafya müzesi olarak hizmet vermeye devam eden Mevlevihane'yi gezen Vali Karadeniz, Mevlevihane'nin tarihi hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Vali Karadeniz, öğretmenleri eşliğinde Mevlevihane'yi ziyaret eden öğrencilerle de sohbet ederek onlarla hatıra fotoğrafı çektirdi.

Ziyaretlerde Vali Karadeniz'e İl Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Sudak eşlik etti.

Habermetre - Son Dakika Haberleri

Yaşar Karadeniz, Restorasyon, Karadeniz, Cami, Toplum, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title