Tbmm'de Bu Hafta

Tbmm'de Bu Hafta

Meclis, bu hafta yoğun bir gündemle çalışacak.

Tbmm'de Bu Hafta

Meclis, bu hafta yoğun bir gündemle çalışacak.

TBMM Genel Kurulu, bazı önemli düzenlemeleri ''temel yasa'' olarak bölümler halinde görüşecek. Bunlar arasında; kurumlar vergisinde değişiklik, karayolları trafik, elektronik haberleşme yasa tasarıları ile yatırım destek ve tanıtım ajansı kurulmasına ilişkin düzenlemeler yer alıyor.

Genel Kurul, 13 Haziran Salı, 14 Haziran Çarşamba ve 15 Haziran Perşembe günleri saat 23.00'e kadar çalışacak.

TBMM'deki ihtisas komisyonları da gündemlerindeki teklif ve tasarıları görüşecek.

Adalet Komisyonu, temel ceza kanunlarına uyum amacıyla 170 yasada değişiklik öngören yasa tasarısının görüşmelerine gelecek hafta da devam edecek.

Plan ve Bütçe Komisyonu, bütçe kanunlarında yer alan bazı hükümlerin ilgili kanunlara eklenmesini içeren yasa tasarısına, 13 Haziran Salı günü devam edecek. Komisyon, kamu finansmanı ve borç yönetiminin düzenlenmesiyle ilgili yasa tasarısı ile Konut Edindirme Yardımının (KEY) hak sahiplerine ödenmesini düzenleyen yasa tasarısını, 14 Haziran Çarşamba günü ele alacak.

İçişleri Komisyonu, 15 Haziran Perşembe günü, Petrol Piyasası Kanununda değişiklik öngören yasa tasarısını görüşecek.

KİT Komisyonu, denetimlerini sürdürecek. Komisyon; 13 Haziran Salı günü Türk Patent Enstitüsü ve THY, 14 Haziran Çarşamba günü TTK ve bağlı kuruluşların, 15 Haziran Perşembe günü ise PETKİM, TÜPRAŞ ve DİTAŞ'ın hesaplarını ele alacak.