Tatil İçin Gelen Turistler Kapkaççı Çıktı

Tatil İçin Gelen Turistler Kapkaççı Çıktı

Türkiye'ye Tatil İçin Gelen ve Kiraladıkları Otomobil ile Konya'nın Seydişehir İlçesi Yakınlarındaki Bir Dinlenme Tesisinde Kapkaç Yaptıkları İddia Edilen Gürcistan Uyruklu 2 Şahıs, Kiraladıkları Otomobili Teslim Ederken Yakalandı.

Tatil İçin Gelen Turistler Kapkaççı Çıktı

Türkiye'ye tatil için gelen ve kiraladıkları otomobil ile Konya'nın Seydişehir ilçesi yakınlarındaki bir dinlenme tesisinde kapkaç yaptıkları iddia edilen Gürcistan uyruklu 2 şahıs, kiraladıkları otomobili teslim ederken yakalandı.

Edinilen bilgiye göre, Türkiye'ye tatil için geldiklerini belirten Gürcistan uyruklu Lekso Shonia ve Data Gordulava, Antalya'nın Side ilçesinden kiraladıkları otomobil ile Konya'nın Seydişehir ilçesi yakınlarındaki bir dinlenme tesisine geldi. Burada bir şahsın çantasını aldıkları iddia edilen şahıslar daha sonra tatillerini geçirmek amacıyla Side'ye geri döndü. Dinlenme tesisinin güvenlik kamera kayıtlarını inceleyen jandarma ekipleri, şahısların bindiği otomobilin plakasını tespit etti ve otomobilin

Side'den kiralandığını belirledi. Olayın Side Jandarması'na haber verilmesinin ardından oto kiralama şirketinde bekleyen ekipler, otomobili teslim etmeye gelen iki şahsı gözaltına aldı. Şahıslar, yapılan ilk sorgularının ardından Seydişehir İlçe Jandarma Komutanlığı'na teslim edilirken, burada ifadelerinin alınmasının ardından adliyeye sevk edildi. Yapılan araştırmada, şahısların 1 aydır çeşitli illerde, otomobillerin camını kırarak oto içindeki çantaları çaldıkları ve bu nedenle arandıkları belirlendi.

(ML-FM-MEF-Y)