Sanica Boru Elazığspor- Kayserispor Maçının Ardından

Spor Toto Süper Lig'in 11.haftasında Sanica Boru Elazığspor, kendi sahasında Kayserispor'a 4-0 mağlup oldu.

Sanica Boru Elazığspor- Kayserispor Maçının Ardından

Spor Toto Süper Lig'in 11. haftasında Sanica Boru Elazığspor, kendi sahasında Kayserispor'a 4-0 mağlup oldu.

Maçın ardından açıklamalarda bulunan Sanica Boru Elazığspor Teknik Direktörü Yılmaz Vural, maçı çok enteresan bir sonuçla kaybettiklerini söyleyerek, "Seyircimize teşekkür ederim. Arkadaşlarım adına onlardan özür dilerim. Hakikaten çok üzgünüz bizden beklentileri çünkü çok farklıydı" dedi.

Vural kazanılması halinde önemli bir fırsat yakalayacaklarını belirterek, "Üç haftanın birikimi galibiyet olsaydı bizi çok iyi yerlere getirecekti ve önümüzdeki haftanın ağırlıkları da çok farklıydı. Maç ağırlıkları bizim lehimizeydi bu fırsatı kaçırdık. Fakat başlarken çok tempolu girdik. Pozisyonlarımız gol olsaydı takım çok farklı bir yere gelirdi. Birinci devre çok dengeli hatta bizim üstün oynadığımız bir maçtı. İkinci yarı çok enteresan bir duruma düştük. Mağlup durumdayken çaba gösterdik olunu çevirmeye çalıştık ama olmadı. Hiç beklemediğimiz bir skor olan 4-0 olan çok enteresan bir sonuçla maçı kaybetmiş olduk. Seyircimize teşekkür ederim arkadaşlarım adına onlardan özür dilerim. Hakikaten çok üzgünüz bizden beklentileri çünkü çor farklıydı. İkinci devre özellikle Ivese'nin dışındakilerden performans alamadık. Gönül ister ki galibiyet alalım. Hakikaten alsaydık tadına doyulmazdı ama hevesimiz kursağımızda kaldı" diye konuştu.

Elazığsporlu futbolcu Julient Faubert ise, skor olarak sonuçtan memnun olmadıklarını vurgulayarak, "İlk yarı iyi pozisyonlarımız oldu. Kötü oynadık artık önümüzdeki haftalara bakacağız" şeklinde konuştu.

Elazığspor'un kalecisi Ivesa de, bir sonraki maçta ellerinden geleceğini yapacaklarını dile getirerek, "Karşılaşmalarda 1-0 olduğu an veya 2-0 olduğu an kontrolü ele alıyoruz ama 4-0 olunca kontrollü ele alamıyoruz. Bir daha ki maçlarda iyi olmak için elimizden geleni yapacağız" ifadesinde bulundu.

ROBERT PROSINECKI: "TAKIMIMLA GURUR DUYUYORUM"

Kayserispor Teknik Direktörü Robert Prosinecki ise, oyuncularını tebrik ederek çok iyi mücadele etiklerini ve iyi bir maç oynadıklarını kaydederek, "Tüm oyuncularımla gurur duyuyorum. Çalışmalarını sahaya yansıttılar. Çok net bir galibiyet aldık. Galibiyeti sonuna kadar hak ettiğimizi düşünüyorum. Kaçan pozisyonlarımız vardı. Bunları yan yana koyduğumuzda galibiyete hak ettiğimizi söyleyebilirim" şeklinde konuştu.

Kayserisporlu futbolcu Sefa Yılmaz ise, kendileri için çok önemli bir galibiyet aldıklarının altını çizerek, "Takım arkadaşlarımı buradan kutluyorum. Sonuna kadar çok iyi mücadele ettiler. İnşallah devamı da gelecek" açıklamasında bulundu.

Marvin Biseswar de, takım olarak oynadıkça ve kazandıkça daha iyi yerlere geldiklerini söyleyerek, "Bundan sonraki maçlarda daha iyi oynayıp iyi sonuçlar alırız" ifadelerini kullandı.