Haberler

TBMM Genel Kurulu

MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, AB ülkelerinde tarımsal sulamadan KDV alınmazken Türkiye'de yüzde 18 oranında KDV alındığını belirterek, "Tarımsal sulamadaki KDV oranı yüzde bire indirilmelidir.

MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, AB ülkelerinde tarımsal sulamadan KDV alınmazken Türkiye'de yüzde 18 oranında KDV alındığını belirterek, "Tarımsal sulamadaki KDV oranı yüzde bire indirilmelidir." dedi.

TBMM Genel Kurulu, Meclis Başkanvekili Akif Hamzaçebi başkanlığında toplandı.

MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, elektrik dağıtım bölgelerinin, elektriğin daha verimli işletileceği, maliyetlerin azalacağı, kayıp kaçağın düşürüleceği, tüketicilere daha ucuz, sürekli ve kaliteli elektrik enerjisi sunulacağı iddiasıyla özelleştirildiğini söyledi. Akçay, ancak elektrik dağıtımının özelleştirilmesinin, elektrik tarifelerinde ve hizmet bedellerinde büyük pahalılık getirdiğini söyledi.

Tarımsal üretimde en önemli girdilerden birinin, tarımsal sulama giderleri olduğuna işaret eden Akçay, yüksek elektrik ücretinin, üretim maliyetini artırdığını, tarımda rekabet gücünü azalttığını dile getirdi.

Akçay, "AB ülkelerinde tarımsal sulama amaçlı elektrik kullanımı desteklenirken ülkemizde maalesef destek yoktur. AB ülkelerinde tarımsal sulamadan KDV alınmazken ülkemizde tarımsal sulamadan yüzde 18 KDV alınmaktadır. Tarımsal sulamadaki KDV oranı yüzde 1'e indirilmelidir. " diye konuştu.

Erkan Akçay, kaçak elektrik kullanım bedelinin diğer tüketicilere yansıtılmaması, çiftçinin alınterinin karşılığını alabilmesi, rekabet edebilmesi için tarımda kullanılan elektriğin destek kapsamına alınmasını istedi.

CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, Göztepe'nin Süper Lig'e yükselmesi nedeniyle gündemdışı söz alarak Göztepe'yi kutladı.

İzmir'in 35 projesinden 35'incisinin olimpik stadyumlar olduğunu aktaran Balbay, "Bunlardan kaçı yapıldı? Alsancak stadını iki yıl önce yıktınız yerine ne yapıldı? Birisiyle pazarlık halinde misiniz, AVM mi yapılacak?" diye sordu.

Balbay, İzmir takımlarının, stat desteği olmamasına rağmen süper lige çıktığını ifade ederek, İzmir'e politik davranılmaması gerektiğini söyledi.

AK Parti İzmir Milletvekili Kerem Ali Sürekli de İzmir'e yapılan TOKİ yatırımlarına ilişki yaptığı gündemdışı konuşmada, İzmirli ne istiyorsa yaptıklarını söyledi. Sürekli, Bergama'da yeni TOKİ projesi başlattıklarını, Aliağa'da da konutların planladığını, TOKİ'nin Kemalpaşa'da uydu kent oluşturduğunu anlattı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi ve yerel belediyelere seslenen Sürekli, "Stadları engellemeyin, stadları yapalım, TOKİ projelerine destek olun, alan bulalım. Vatandaş bizden polemik değil hizmet bekliyor." dedi.

Grup Başkanvekillerinin konuşmaları

Gündem dışı konuşmaların ardından MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay yeniden söz aldı.

FETÖ ile mücadelenin yargı boyutunun çok özenli, dikkatli, adalet terazisinin doğru şekilde tartma ihtiyacının, günün en acil gündem maddelerinden biri olduğunu ifade eden Akçay, "Madem bir kişi suçsuz niye tutuklanır, tutuklandı niye bırakılır?" diye sordu.

HDP Grup Başkanvekili Ahmet Yıldırım, bugünün, çocuk işçiliğiyle mücadale günü olduğunu anımsatarak, bu ülkenin geleceği olan çocukların boylarının ve bedenlerinin kaldırılamayacağı belirsizlik içinde olduğunu savundu.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, FETÖ ile mücadele kapsamında görevine son verilen bir kişinin yaptığı başvuru üzerine, AİHM'in, iç hukuk yolunun tüketilmediği gerekçesiyle başvuruyu OHAL Komisyonuna yönlendirdiğini anımsattı. Özel, bu komisyonun derhal göreve başlaması gerektiğini belirtti.

AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş, çocuk işçilik sorunuyla mücadelenin, tüm partilerin, Hükümetin gündeminde bulunan, sonuna kadar mücadele edecekleri bir konu olduğunu dile getirdi. Muş, temel eğitimi 12 yıla çıkarttıklarını, çocukların sokaklarda ya da atölyelerde değil okulda olması gerektiğini kaydetti.

Kaynak: AA / Politika

Milliyetçi Hareket Partisi Mustafa Balbay Erkan Akçay Türkiye Politika Güncel Haberler

İstanbul'daki Aydos Ormanı'nda yangın çıktı! Alevler güçlükle kontrol altına alındı

İstanbul'daki Aydos Ormanı'nda yangın çıktı! Alevler güçlükle kontrol altına alındı

Emeklilik sistemi değişiyor mu? Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni yasama dönemini işaret etti

Emeklilik sistemi değişiyor mu? Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni yasama dönemini işaret etti

Kontrolden çıkan TOGG 3 metre yüksekten düştü: 1'i ağır 5 yaralı

Kontrolden çıkan TOGG 3 metre yüksekten düştü: 1'i ağır 5 yaralı

Bakmadan Geçme

Pazar günü eczaneler açık mı, kapalı mı? 21 Temmuz İstanbul, Ankara, İzmir nöbetçi eczaneler! Baraj doluluk oranı 21 Temmuz | Baraj doluluk seviyesi nedir? İSKİ baraj doluluk oranı yüzde kaç? Resmi Gazete bugün (21 Temmuz) kararları neler? Resmi Gazete atama kararları 2024! TRT 1 YAYIN AKIŞI 21 TEMMUZ: Bu akşam TRT 1'de hangi dizi ve filmler var? Akın Akınözü kimdir? Akın Akınözü kaç yaşında ve nereli? 21 Temmuz TV yayın akışı! Bu akşam TV'de hangi diziler, filmler var? 21 Temmuz Pazar ATV, Kanal D, Star, Show'da neler var? 21-22 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 21-22 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 21-22 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Ümraniye, Küçükçekmece, Beyoğlu elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Büyükçekmece hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Büyükçekmece nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı?
AK Partili Türkeş'ten sokak hayvanları düzenlenmesine tepki: Bu doğru bir şey değil

AK Partili Türkeş'ten sokak hayvanları düzenlenmesine tepki: Bu doğru bir şey değil

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title