Haberler

Muş'ta Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından 'Aile Çalıştayı' düzenlendi

Son Güncelleme:
Abone Ol

Muş'ta Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından sosyal sorunların tespiti, çözümü, ailenin korunması, güçlendirilmesi ve sosyal refahın artırılmasına yönelik 'Aile Çalıştayı' düzenlendi.

Muş'ta Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından "Aile Çalıştayı" düzenlendi.

Muş'ta Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlü tarafından sosyal sorunların tespiti, çözümü, ailenin korunması, güçlendirilmesi ve sosyal refahın artırılmasına yönelik "Aile Çalıştayı" düzenlendi.

Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleşen program; saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Düzenlenen programda konuşma yapan Muş Valisi Avni Çakır, aile yapısının ne kadar mutlu olursa ülkemizin de o kadar mutlu ve huzurlu olduğunu belirterek, "Aile kurumumuz ne kadar sağlıklı olursa üzerine inşa etmiş olduğumuz toplum, devlet ve her türlü yapı o kadar sağlıklı o kadar güçlü olur. Ayrıca aile yapımız ne kadar huzurlu ve mutlu olursa ülkemizde o kadar huzurlu ve mutlu olur. Bir aile ne kadar eğitimli ne kadar donanımlı ne kadar dışa açık olursa bu ülkede o kadar rahat o kadar huzurludur. İnşallah bölgemizin her türlü tomografik, sosyolojik, ekonomik ve kültür özelliklerini Muş özelinde bölgemizde aile yapımızın çok güçlü olmasıdır. Özellikle ailede kadının temel direk olduğu da bir gerçek. Kadının da bu yapıda ne kadar güçlendirilmesi gerektiğine hep beraber kafa yoracağız. Hepimizin içinde büyüdüğü bir aile hayatı var. Hepimiz bir aileye mensubuz. Her aile birbirine benzerlik göstermekle beraber farklılarda gösterir. Bugün doğudaki ile batıdaki geleneklerimiz ve göreneklerimiz, ekonomik gelişim seviyesi ve eğitim durumumuz ve seyre bu şartlarda farklılıklar var bu farklarda ailenin durumunu huzurunu bir tık aşağı veya yukarı çekmektedir, bu yüzden olumlu yanlarını artırmak, olumsuz yanlarını ise aşağı çekmek çalıştaydaki amacımız" dedi.

Çalıştaya ev sahipliği yapan Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Abdulbari Aksoy, Tüm dünyanın aile kurumunda anlaştığını ifade ederek, "Bugün 4 harfinin birleşiminden oluşan bir yapıdan bahsediyoruz. Tüm dillerde ve kültürlerde ortak bir tanımda bazı şeylerde anlaşmasalar da aileyi oluşturan etkenlerin ve bileşenlerde anlaştığı bir kurum aile kurumudur. Tüm toplumumuz tüm dünyamız bir kurumda anlaşmıştır. Bu aile kurumunda çok önemli bir kurumdur. Kadim medeniyetimizin tarih boyunca güçlü bir şekilde varlığını sürdürebilmesi için en önemli sebeplerinden birisi bizim aile yapımızdır. Ancak değişen düzende güçlü Türkiye vizyonunun Türkiye'ye yüzyılı hedefine katkı sunmak için kıymetli Bakanımız Mahinur Özdemir Göktaş hanımefendinin talimatları ile ailenin korunması güçlendirilmesi ve sosyal refahın artırılması anlayışıyla 81 il müdürlüğümüzde çalıştaylar düzenlenmektedir" şeklinde konuştu.

Çalıştayda, Belediye Başkanı Feyat Asya, Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Alican, Muş Emniyet Müdürü Serkan Karaman, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Abdulbari Aksoy, İl Milli Eğitim Müdürü Kıvanç, STK temsilcileri ve aileler katıldı. - MUŞ

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Politika

Muş Valiliği Aile Muş Kadın Eğitim Politika Haberler

Bakmadan Geçme

ABD GAZZE KARARI SON DAKİKA! ABD'nin Gazze açıklaması nedir? Gazze ateşkes olacak mı? GEBZE FABRİKA YANGINI SON DAKİKA | Gebze yangın son durum ne, söndürüldü mü? İskoçlar Çetesi çökertildi mi? Kafes-17 operasyonuyla çökertilen İskoçlar Çetesi lideri, elebaşı kim? Kardeşlerim YENİ BÖLÜM (108. BÖLÜM) ne zaman, fragman yayınlandı mı? Kardeşlerim yeni bölüm ne zaman başlıyor, bu akşam var mı? Adım Farah YENİ BÖLÜM (24. BÖLÜM) ne zaman, fragman yayınlandı mı? Adım Farah yeni bölüm ne zaman başlıyor, bu akşam var mı? Gönül Dağı YENİ BÖLÜM (117. BÖLÜM) ne zaman, fragman yayınlandı mı? Gönül Dağı yeni bölüm ne zaman başlıyor, bu akşam var mı? Güldür Güldür Show YENİ BÖLÜM (354. Bölüm) ne zaman, fragman yayınlandı mı? Güldür Güldür Show yeni bölüm ne zaman başlıyor, bu akşam var mı? BUGÜN (9 ARALIK CUMARTESİ) HANGİ DİZİLER VAR? Bu akşam TV'de hangi programlar, diziler oynuyor? 9 ARALIK ATV, KANAL D, FOX, STAR, SHOW, TRT 1, TV8 Erden Timur istifa etti mi? Murat Bozok kimdir? MasterChef Şef Murat Bozok kaç yaşında, nereli, mesleği ne? Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 9 Aralık AFAD ve Kandilli deprem listesi! 9 Aralık Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 9 Aralık Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 9 Aralık 2023 Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandı mı? Sayısal Loto sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sayısal Loto CANLI izle! 9 Aralık Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? 9 Aralık 2023 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 9 Aralık Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! Kullanılmayan eşyalar ev ekonomisine katkı sağlayacak! Selçuklu 2. El Pazarı açıldı
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title